3. ЦСКА приключи лагера в Турция с победа - 3:0 срещу шампиона на Словакия

ЦСКА приключи лагера в Турция с победа - 3:0 срещу шампиона на Словакия

ЦСКА завърши с убедителна победа зимната си подготовка в Турция, точно както я започна преди тринайсет дни. Тимът на Йоан Андоне разгроми с 3:0 шампиона на Словакия Слован (Братислава) в контролна среща, която се игра на терена в СЦ „Корнелия” в Белек. Точно този резултат записа ЦСКА срещу румънския Политехника в първата си контрола, която се игра на 30-и януари в Белек.

Иван Иванов откри резултата в 10-ата минута, в 58-ата минута Руи Мигел покачи след майсторско центриране на Румен Трифонов, а в 62-ата минута вратарят на Слован си вкара комичен автогол, с който оформи крайното 0:3.

За престоя си в Турция „армейците” имат изиграни шест контроли, в които постигнаха четири победи, срещу Политехника Яш, Аустрия (Кернтен), Том (Томск) и Слован (Братислава), едно равенство срещу Спартак (Москва) и загуби от руския Волга с 0:1.

ЦСКА започна по-убедително срещата и през по-голяма част от времето владееше инициативата. Въпреки това опасните положения пред вратата на съперника бяха рядкост. В 4-ата минута Иван Стоянов отправи изстрел към вратата на Путнички след бързо разиграване с Руи Мигел, но топката срещна тялото на противников играч. Две минути по-късно словашкият тим също опита късмета си чрез Добротка, който стреля фронтално от фаул, но топката прехвърли стената на ЦСКА и прелетя над напречната греда.

Първото попадение в мача дойде в 10-ата минута, когато Иван Стоянов центрира от корнер в наказателното поле, където Иван Иванов стреля атрактивно от въздуха с пета. Топката срещна напречната греда и влезе в мрежата за 1:0. Четири минути по-късно Иван Стоянов се озова на добра позиция за стрелба, но реши да подаде към Панку и сгреши. След това Румен Трифонов напредна добре отляво и центрира остро по земя, но Пуночки плонжира и улови.

В 20-ата минута Досоудил засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката в аут. Три минути по-късно Панку изведе с пета Румен Трифонов сам срещу вратаря на Слован, но той се забави и Салата успя да избие топката в корнер. В 36-ата минута тимът на Йоан Андоне пропусна една от най-чистите си възможности да покачи резултата. Трифонов проби отляво, центрира остро към Руи Мигел, който прехвърли с глава вратаря, но от голлинията Досоудил успя да изчисти и да предотврати сигурен гол.

До края на първата част атаките на ЦСКА завършваха без успех и „армейците” се оттеглиха на почивка с минимална преднина от един гол.

През второто полувреме футболистите на Андоне продължиха да владеят инициативата и да пресират своя противник. В 51-ата минута Панку центрира от фаул, но Руи Мигел от два метра не успя да засече топката. Седем минути по-късно португалецът поправи своята грешка и отбеляза нов гол за своя тим. След отлична контратака, започната от Делев, топката попадна в Румен Трифонов, който напредна отляво и центрира по земя към Руи Мигел. На празна врата от съвсем близко разстояние португалецът не сгреши и изпрати топката в мрежата.

В 62-ата минута вратарят на Слован Упночки си отбеляза комичен автогол, след като топката бе върната към него от негов съотборник, той замахна да я изрита напред, но вместо това я прати във вратата си. До края на срещата до нов гол не се стигна и така ЦСКА победи шампиона на Словакия с категоричното 3:0.

Утре „армейците” се прибират в България и от понеделник са на последен 5-дневен лагер в Свиленград. На 19-и февруари тимът на Йоан Андоне ще се изправи срещу Сливен в последната си контрола преди началото на пролетния дял на „А” група.

Томаш пуска двама българи титуляри срещу Септември София

Иван Турицов и Илиан Илиев ще стартират от първата минута

ЦСКА ще се връща към победите срещу Септември София

"Армейците" вдигнаха нивото в последния месец и търсят засължителни три точки днес

Гонзо за протеста срещу БФС: Феновете нападнаха националния отбор

"Тези фенове бяха против България", каза президентът на БФС

Ботев Пд се връща на "Колежа" за тежък тест с Левски

"Сините" искат да продължат напрежението над Лудогорец с нова победа

Загорчич атакува Венци Стефанов: Вярвате на човек, който говори глупости (ВИДЕО)