3. ЦСКА победи участник в Шампионската лига (видео)

ЦСКА победи участник в Шампионската лига (видео)

"Червените" постигнаха четвърта поредна победа в Германия - 3:1 над ПАОК

ЦСКА записа успех над ПАОК в най-стойностната си контрола в Германия.

Възпитаниците на Павел Дочев надделяха с 3:1 над гръцкия си съперник, който ще играе в Шампионската лига през новия сезон, след като завърши на трето място в първенството на южната ни съседка, а след това спечели плейофите за класиране в най-комерсиалния клубен футболен турнир.

Мачът се игра в градчето Хомберг/Ефце и бе изгледан от около 250 зрители. Павел Виданов с глава откри резултата в 17-ата минута, Балафас си отбеляза автогол след центриране на Румен Трифонов в 78-а, а Николай Манчев от дузпа в 89-ата направи 3:1. В 80-ата пък Суерис бе точен за 1:2. Дошлият на проби в тима от "Армията" Хорхе Москера се появи в игра 30 минути преди края, а Йордан Минев напусна терена с контузия.

„Червените играха контрола с ПАОК и през лятото на 2008 г., като тогава отстъпиха с 0:1. Днес обаче стигнаха до победата с 3:1. В предишните си проверки на германска земя ЦСКА постигна три победи – над Арминия (1:0), Ферл (5:0) и Хановер 96 II (4:3).

Последната среща на ЦСКА от лагера в Германия е в сряда, 20:00 часа, срещу Рот-Вайс Оберхаузен.

Павел Дочев стартира мача със само едно от новите си попълнения – Уилям Тиеро. В титулярния състав на ПАОК пък имаше 10 чужденци и само един грък. Началото на срещата бе спокойно като опасности пред двамата вратари нямаше.

В 17-ата минута ЦСКА стигна до правото да изпълни свободен удар. Спас Делев центрира отлично и защитникът Павел Виданов откри резултата след удар с глава. В 36-ата минута ПАОК бе близо до изравняването. Виериня намери отлично Филомено в пеналта, но бранителите на „червените” се справиха с опасността. Последваха още две блестящи прояви в отбрана на Тошко Янчев и Костадин Стоянов.

В края на първото полувреме Руи Мигел стреля от границата на наказателното поле, но Кресич спаси, а малко по-късно стражът на ПАОК отрази и удар на Маркиньос.

На почивката Дочев направи три смени в състава си като в игра се появиха Борис Галчев, Александър Тонев и Джузепе Акуаро. Много активен в първите минути на втората част бе Спас Делев, но втори гол за „червените” не падна. Половин час преди края на проверката треньорът на „армейците” пусна в игра Хорхе Москера, който е на проби в ЦСКА. Малко по-късно Данчо Минев напусна накуцвайки терена в Хомберг/Ефце.

В 78-ата минута 31-кратният шампион поведе с 2:0. Румен Трифонов центрира отляво, а играчът на гръцкия тим Балафас засече топката в собствената си мрежа. Само 120 секунди по-късно обаче отборът, воден от италианският специалист Марио Берета, намали резултата. Суерис бе точен за 1:2 след разбъркване, дошло от ъглов удар пред вратата на Здравко Чавдаров. В края на мача шанс се откри пред Борис Галчев след добра атака на Томи Костадинов, но халфът не бе точен.

Минута по-късно Костадинов бе спънат в наказателното поле, а Николай Манчев не сгреши от бялата точка, фиксирайки крайното 3:1.

ЦСКА – ПАОК 3:1
(1:0) Виданов 17’
(2:0) Балафас 78’ (авт.)
(2:1) Суерис 80’
(3:1) Н. Манчев 89’ (д.)

ЦСКА: Чавдаров, Минев (70' Дечев), Виданов (46' Акуаро), Стоянов (66' Попов), Трифонов (79' Велинов), Янчев (46' Галчев), Тиеро (66' Янев), Делев (75' Костадинов), Маркиньос (70' Манчев), Гранден (46' Тонев), Руи Мигел (62' Москера)

ПАОК: Крешич, Гарсия, Витоло, Чирио, Муслимович, Куцианикулис, Виейриния, Виела дос Сантос, Филомено, Савини, Шнауцнер
Кокала: Сангаре се спъва от вятъра

Французинът го виждам, че се изтегля да действа по вляво. Но два метра човек на крилото… Как да стане!?