3. ЦСКА оцеля в Гоце Делчев и си тръгна с трите точки след дузпа на Марсиньо +ВИДЕО

Пирин беше на косъм да изравни в края, но "червените" взеха втора победа в А група след 1:0

ЦСКА победи Пирин (ГД) с 1:0 като гост в първа среща от 8-ия кръг на А група. Марсиньо вкара победния гол за „червените” от дузпа в началото на втората част.

ЦСКА бе по-добрият отбор и заслужено спечели, а трите точки изведоха тима на Стойчо Младенов поне временно на шеста позиция с 11 точки. „армейците” записаха едва втора победа в първенството и първа далеч от „Българска армия”. Поражението е седмо поред за Пирин в шампионата и оставя неврокопчани твърдо на последното 14-о място с едва една точка.

Мамади Сидибе направи дебют като титуляр в родния елит, а Гъргоров играеше зад него. Стойчо Младенов бе заложил на Марсиньо и Косоко по двата фланга.

През първата част ЦСКА имаше явен превес, но на моменти Косоко и Марсиньо действаха прекалено индивидуално и провалиха няколко добри възможности.

Вальо Илиев изскочи сам срещу вратаря Абдиков в 8-ата минута след пряк свободен удар на Марсиньо, но направи голям пропуск, а имаше и маркирана засада.

Черни внимаваше и изпревари Марчев при добър извеждащ пас, а защитник блокира удар на Косоко след финтове на тъмнокожото крило в наказателното поле.

В 20-ата минута Пирин получи пряк свободен удар на почти 30 метра от вратата. Мартин Газиев изстреля бомба и матира Черни, но топката само облиза дясната греда около сглобката.

След средата на първата част ЦСКА овладя играта и трайно се настани в половината на Пирин. Головите положения се заредиха, но все го нямаше точният завършващ удар.

В 23-ата минута Косоко много технично качи на главата на Гъргоров с външен фалц, но Бадема от границата на вратарското поле прати малко покрай далечната лява греда.

В следващата минута Марсиньо центрира от свободен удар, Венци Василев бе непокрит пак на границата на вратарското поле, но ударът му с глава мина на сантиметри до десния страничен стълб.

Неразбирателство между Гуцев и вратаря Абдиков позволи на Сидибе да протегне крак и да прехвърли вратаря, но домакините имаха късмет, че топката не попадна в очертанията на вратата.

Емил Гъргоров чукна за набралия скорост Марсиньо в 32-ата минута, бразилецът надбяга двама защитници, но ниският му диагонален удар профуча покрай гредата.

Косоко на три пъти пропиля отлични възможности в края на полувремето, като първо прекали с финтовете и ударът му бе блокиран, после пак избра да лъже и прати леко в аут, а в добавената една минута много слабо намери ръкавиците на Абдиков.

Втората част започна по най-добрия начин за ЦСКА, но домакините първи пропуснаха страхотен шанс да поведат.

Капитанът на домакините Петър Лазаров центрира отлично към задната греда, където Марио Близнаков сякаш не повярва, че е оставен напълно сам на 3-4 метра от вратата и нескопосано отклони прекалено леко и Черни лови спокойно.

В следващата атака Пирин можеше само да съжалява за пропуснатия шанс. Сидибе получи около точката на дузпата, но бе затворен и пусна вляво за Марсиньо, той копна зад Антон Киров, но топката се отби в ръката на бранителя, а Вихрен Манев отсъди дузпа.

Зад топката застана Марсиньо, който прати Абдиков в грешния ъгъл и се разписа ниско вдясно за 1:0.

След това над Гоце Делчев заваля дъжд, а двата отбора обърнаха мача на повече битка и головите положения бяха сведени до минимум. Въпреки това, Пирин натисна в края и може да съжалява, че не успя да изравни.

След час игра Марсиньо бе спрян със засада, но продължи да играе и прати в мрежата. Голмайсторът имаше вече един жълт картон, но въпреки бурните протести на публиката и играчите в зелено, Вихрен Манев го пожали и не му вдигна втори жълт картон.

4 минути по-късно Тодор Янчев изведе с едно докосване Марсиньо зад защитата, но бразилецът забави изстрела и Фиданин успя да избие и вратарят лови.

Серията от смени и дъждът накъсаха още повече играта, а още един спорен момент дойде в 73-ата минута.

Милисавлевич сбърка лошо при връщане назад с глава, Марчев изпревари Валентин Илиев и падна на земята. Домакините искаха нарушение и картон, но съдията прецени, че капитанът на ЦСКА е играл с топката.

Пирин пропусна да изравни 7 минути преди края. Петър Лазаров центрира от пряк свободен удар, Марчев бе сам на втора греда, но засече много лошо и насочи успоредно на вратата, вместо към нея.

Резервата Карачанаков накара Абдиков да избива с мощен шут в края, а Жереми Фо-Поре записа дебют за ЦСКА в последните минути, като замени голмайстора Марсиньо.

В добавените 4 минути Пирин пропусна един последен златен шанс да измъкне точка. Вратарят Абдиков отиде в наказателното поле на ЦСКА при пряк свободен удар, получи се меле, Антон Киров, който направи дузпата, остана сам с топката на 7-8 метра от вратата, но стреля неточно на сантиметри до лявата греда.

Последният съдийски сигнал беше истинско облекчение за ЦСКА и повод за недоволни въздишки сред публиката, която усети, че Пирин бе много близо до гола в края.

10 0 Славия 7 2 2 3 9 : 10 -1 8 Кръг за определяне на изпадащите
11 0 Нефтохимик 1962 Бургас 7 2 1 4 7 : 16 -9 7 Кръг за определяне на изпадащите
12 0 Черноморец 7 2 1 4 7 : 10 -3 7 Кръг за определяне на изпадащите
13 0 Локо Сф 7 1 2 4 8 : 14 -6 5 Кръг за определяне на изпадащите
14 0 Пирин ГД 8 0 1 7 6 : 24 -18 1 Кръг за определяне на изпадащите
Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)