3. ЦСКА надигра с 3:2 Локо (Пд) в най-добрия мач при подновяването на сезона

ЦСКА надигра с 3:2 Локо (Пд) в най-добрия мач при подновяването на сезона

"Армейците" поведоха за 30 минути с 3:0, но с две дузпи гостите държаха до последно под напрежение своя съперник

ЦСКА победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) в най-добрия мач при подновяването на сезона. В изпълнена с интересни моменти и атаки среща, „червените” поведоха с 3:0, но накрая бяха в голямо напрежение, след като гостите върнаха два гола.

С две попадения на Руи Мигел и едно на Панку сякаш ЦСКА реши мача още до 35-ата минута, но след това с две перфектни изпълнения на дузпи Здравко Лазаров върна своя отбор в играта.

Домакините изглеждаха по съвсем различен начин от есента и играха много атакуващо, а Локомотив показа, че в никакъв случай не мисли за изпадане, въпреки загубата.

Двубоят започна малко изненадващо. Подкрепяни от над 1000 свои фенове, гостите осъществиха лек натиск в първите 15 минути и бяха по-спокойни на терена. Новият отбор на Шенсой владееше инциативата и показа сработеност.

Въпреки това, в 14-ата минута „червените” откриха резултата при първата си по-сериозна възможност.  Руи Мигел изведе на стрелкова позиция Панку, той стреля и затрудни много Акалски, който изби, но навлизащия от няколко метра португалец я добави във вратата.

Попадението спря устрема на гостите. В 27-ата минута Румен Трифонов проби отляво и центрира перфектно на Руи Мигел, който с удар от въздуха направи 2:0.

Шест минути след това резултатът стана класически. След многоходова атака, Минев центрира фалцирано, а Панку разстреля с десния крак от няколко метра Акалски с акробатичен плонж.

Точно когато всички си мислеха, че гостите ще бъдат пометени, нещата започнаха да се променят.

При този резултат Шенсой реагира мигновено и пусна двама нападатели. В игра се появиха Здравко Лазаров и Георги Чиликов.

Три минути след последния гол на „червените” Дембеле навлезе в пеналта и бе бутнат, а Станислав Тодоров отсъди дузпа. Зад топката застана Здравко Лазаров, който не сгреши.

Така завърши първото полувреме. Още в началото на втората част събитията на терена се промениха. Първо Петре вкара за 4:1, но голът бе отменен. След това се видя, че той е бил редовен. Секунди след това, при атака на Локомотив, Дембеле изведе Лазаров отдясно. Той навлезе в наказателното поле и бе спънат, а реферът отсъди втора дузпа. При повторението на положението се видя обаче, че нападателят е бил в засада при паса.

След като резултатът бе намален, отборът на гостите се събуди и започна да търси и трети гол. Така напрежението пред вратата на Чавдаров се покачи значително.

След няколко добри атаки на двата отбора и множество жълти картони кулминацията достигна своя връх в последните минути. В 86-ата след центриране на Даксон, топката стигна до Йордан Тодоров, който стреля, но някакси вратарят на ЦСКА изби с крак. Две минути след това Румен Трифонов направи страхотен рейд, след което подаде на точката на дузпата към Панку, който отправи техничен удар, но топката срещна страничната греда.

В последните минути играчите на Шенсой създадоха няколко опасни моменти, но до сериозна опасност така и не се стигна.

Така ЦСКА намали на четири точки разликата с лидера Литекс, докато Локомотив е на предпоследното място, но се видя, че оставането в групата вече не е проблем пред отбора.

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача