3. ЦСКА изпусна питомното срещу Порто и сега ще гони дивото (видео и снимки)

ЦСКА изпусна питомното срещу Порто и сега ще гони дивото (видео и снимки)

"Армейците" за пореден мач в Европа опропастиха един куп положения и паднаха с един гол

ЦСКА допусна загуба от португалския гранд Порто с 0:1, в срещата от втория кръг от Група "L" на Лига Европа.

"Червените" се представиха достойно срещу именития си съперник, който е определян от Гьоре Йовановски за най-техничния отбор в Европа след Барса.

Може да се отбележи, че през второто полувреме момчетата на македонския специалист имаха няколко доста добри положения, но късмет не им стигна да ги вкарат.

През първата част пък на терена имаше само един отбор и това бе този на гостите от Порто.

В 15-ата минута момчетата на ученика на Моуриньо - Бояш, откриха резултата и попариха 10-те хиляди души, дошли на националния стадион "Васил Левски" да гледат мача.

Хълк подаде към Фалкао, който бе непокрит и излезе сам срещу Мболи, а след това мушна топката покрай алжирския национал и откри резултата в полза на гостите.

През първото полувреме гостите от Португалия имаха още няколко много добри възможности, но не успяха да ги реализират.

Някои от по-интересните положения се случиха към края на полувремето. В 40-ата минута Мболи спаси страхотен удар на Фалкао, който стреля от границата на наказателното поле, а две минути по-късно гостите треснаха горната греда чрез Белучи, който отправи много силен удар от 30 метра.

Второто полувреме бе много по-добро за ЦСКА и момчетата на Гьоре Йовановски показаха сериозен прогрес в играта си.

В 51-ата минута Мишел Платини показа с играта си, че няма място в ЦСКА. Браизлецът направи наистина фрапатен пропуск. Топката бе центрирана към него и той бе в чиста позиция, в наказателното поле на гостите, но ударът му с глава бе много неспокосан.

Няколко минути по-късно отново бразилецът се прояви и не успя да вкара топката във вратата на Елтън. Дечев направи перфектен пробив по крилото и центрира, а за бразилеца остана само да плонжира и да вкара гол, но той подходи много страхливо в ситуацията и изнерви феновете и съотборниците си с действията си.

В 66-ата минута Мболи трябваше да се намесва след удар на Родригес. Само няколко минути по-късно през ЦСКА се откри нова добра възможност за гол.

Платини се възползва от грешка в халфовата линия на гостите и напредна по крилото, след което центрира за Шеридън, но ирландецът се опита да играе с глава, въпреки че топката бе ниска, и това бе грешен ход от негова страна. Кълбото излезе в аут, а ЦСКА не спечели нищо от ситуацията.

До края на мача срещата бе доста равностойна и си личеше, че ЦСКА се представя стабилно.

В крайна сметка Порто успя да победи своя съперник с един гол и по този начин оглави класирането в Група "L" с актив от 6 точки.

Галерия снимки от мача вижте ТУК

ЦСКА - ПОРТО 0:1

Фалкао 15'

ЦСКА: Мболи, Виданов, Янчев, Акуаро, Трифонов, Тиеро (57 - Трекаричи), Дечев, Маркиньос, Грило (68 - Делев), Шеридън, Платини (80 - Галчев);

ПОРТО: Елтон, Майкон, Перейра, Сапунару, Отаменди, Белучи (76 - Валтер), Моутиньо, К. Родригес, Соуза, Фалкао (78 - Гуарин), Хълк (65 - Варела);

Жълти картони: Акуаро (ЦСКА), Сапунару (Порто)

Черно море гази с 4:0

„Моряците“ разгромиха Черноморец (Балчик)

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд