3. ЦСКА изнесе лекция на Рапид във Виена и стигна до първи успех в Лига Европа, въпреки съдията (видео)

Гол-шедьовър на Тошко Янчев и не по-малко красиво попадение на Маркиньос донесоха първа победа на „армейците” в австрийската столица

Българския вицешампион ЦСКА записа своя първи успех в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като се наложи с 2:1 над австрийския Рапид (Виена) пред повече от 50 000 зрители на стадион „Ернст Хапел”.

Червените започнаха мача видимо притеснени и позволиха на австрийския тим да осъществи домакински натиск, в резултат на който още във втората минута изстрел на Салихи, след късо изпълнен корнер, срещна напречната греда.

Последваха още 10-ина минути, в които домакините стояха по-добре на терена, но след тях „армейците” стабилизираха играта си и на свой ред бяха близо до гола, след като далечен изстрел на Сашо Тонев също се отби в горната греда.

Така, при резултат 0:0, завърши първото полувреме, а след почивката ЦСКА определено бе по-добрия отбор на терена.

Българският тим играеше добре организиран във фаза защита и разчиташе на контраатаки, а при една от тях започналият много силно второто полувреме Мишел Платини увлече двама бранители отдясно, след което центрира към Маркиньос, който пусна елегантно топката и тя бе засечена от капитана Тодор Янчев, чийто топовен изстрел направи безпомощен стража на домакините Хейд.

Само пет минути по-късно обаче главният арбитър Саймън Лий Евънс видя задържане на Акуаро в наказателното поле и малко пресилено отсъди дузпа. Зад топката застана Салихи, който прати кълбото във вратата на Мболи и възстанови равенството.

В 64-ата минута обаче ЦСКА заслужено стигна за втори път до гол аванс, след като Сашо Тонев потърси с дълъг пас Маркиньос, Зонлейтнер не се ориентира добре, а бразилецът се възползва и прехвърли технично стража Хейлд, след което вкара акробатично топката в опразнената врата, с което оформи крайното 2:1 в полза на ЦСКА.

Така българският вицешампион стигна до своите първи попадения и точки в тазгодишното издание на Лига Европа, въпреки няколкото странни отсъждания на уелския арбитър Саймън Лий Евънс, който бе на път да изпусне мача в самия му край.

След успеха си ЦСКА остана на последна позиция в група “L”, но вече има равни точки с Рапид Виена. Лидер в потока е Порто с 10 точки от 4 мача.
Левски готов да предложи нов договор на Охене

Ганайският халф може да носи маска на лицето с ЦСКА

Станислав Генчев дава последен шанс на Икена да се докаже в Левски

Халфът на "сините" все още не може да впечатли след трансфера си на "Герена"

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира