3. ЦСКА и Спартак Москва извъртяха нулево равенство е Белек

ЦСКА и Спартак Москва извъртяха нулево равенство е Белек

„Армейците” пропиляха най-чистото си положение в 74-ата минута, след като Спас Делев бе отлично изведен от Боби Галчев и останал сам срещу Джанаев, стреля, но топката срещна десния стълб и излезе в аут.

ЦСКА и Спартак (Москва) не успяха да се победят в контролна среща, която се игра на терена в СК „Корнелия” в Белек и завършиха при резултат 0:0.

Това е четвъртата контрола на „армейците” по време на зимната им подготовка в Анталия. Досега тимът записа две победи – с 3:0 срещу Политехника и 1:0 срещу Аустрия (Кернтен) и едно поражение с 0:1 от Волга. Момчетата на Йоан Андоне стояха по-добре на терена и само могат да съжаляват за изпуснатата победа.

„Армейците” пропиляха най-чистото си положение в 74-ата минута, след като Спас Делев бе отлично изведен от Боби Галчев и останал сам срещу Джанаев, стреля, но топката срещна десния стълб и излезе в аут. Срещата започна равностойно за двата тима, като в първите минути липсваха по-сериозни положения пред някоя от двете врати.

В 7-ата минута Мишел Платини бе добре изведен от Иван Стоянов, но вратарят Сослан Джанаев се намеси навреме и улови топката. Четири минути по-късно Алекс отправи коварен изстрел от фаул, но топката прелетя над напречната греда.
В 17-ата минута Иван Стоянов получи пас от Светльо Петров и свали топката с глава към Панку, но атаката му беше спряна заради засада.

Първата по-сериозна заплаха пред вратата на Спартак дойде в 21-ата минута, когато Платини свали топката към Тошко Янчев и той стреля, но защитник на гостите пресече удара му. Четири минути по-късно Прудников се възползва от грешка на Иван Иванов и стреля слабо, но топката мина в страни от вратата на Чавдаров.

В 29-ата минута Румен Трифонов получи пас от Панку, проби отляво и отправи хубав диагонален удар, но бранител на Спартак чисти със шпагат. В 35-ата минута Паршивлюк бе изведен добре и стреля от воле, но Чавдаров успя да избие. Три минути преди края на първата част Трифонов отправи хубав шут от въздуха, но топката прелетя над напречната греда.

През втората част тимът на Йоан Андоне отново стоеше по-добре на терена и на няколко пъти имаше възможност да открие резултата. В 54-ата минута Трифонов свали топката към Платини, който стреля мощно, но ударът му беше неточен.

Единствената по-сериозна опасност пред вратата на Здравко Чавдаров дойде в 67-ата минута, когато Зотов стрела от около 22 метра, но Чавдаров с плонжира и улови. Три минути по-късно Панку имаше шанс да простреля Джанаев с хубав удар, но стражът със сетни сили изби в корнер.

Най-чистото положение за „армейците” дойде в 74-ата минута, след като Спас Делев бе отлично изведен от Боби Галчев и останал сам срещу Джанаев, стреля, но топката срещна десния стълб и излезе в аут. До края на срещата двата отбора си размениха по няколко беззъби атаки, но не се стигна до нищо по-сериозно и мачът завърши при резултат 0:0.

Загорчич атакува Венци Стефанов: Вярвате на човек, който говори глупости