3. Трима са аут за Ботев Пловдив преди дербито с Берое

Трима са аут за Ботев Пловдив преди дербито с Берое

Желко Копич ще трябва да се справя без Перера, Чернев и Ето

Трима футболисти на Ботев (Пловдив) ще пропуснат гостуването на "канарчетата" на Берое в мач от 6-ия кръг на efbet Лига, съобщиха от "жълто-черния" клуб. Новият старши треньор на пловдивчани Желко Копич няма да може да разчита на новото попълнение Антонио Перера, както и на юношата Атанас Чернев, които са с контузии.

Освен това, Джеймс Ето е наказан заради червения картон, който получи при загубата с 0:2 от Локомотив (София) в среща от четвъртия кръг на родния шампионат.След контролната среща срещу кипърския Неа Саламина, спечелена от "жълто-черните" с 2:1 в събота, футболистите на пловдивския клуб получиха почивка, а от понеделник тренират по веднъж на ден.

Първите занимания за седмицата пропуснаха Рой Херман и Па Конате заради леки травми, но лекарският щаб на "канарчетата" е успял да ги възстанови и те ще могат да вземат участие в мача срещу Берое.Гостуването в Стара Загора ще бъде и официален дебют за новия старши треньор на Ботев Желко Копич. Срещата е в събота (13 август) от 21:00 часа.

Берое с голямо празненствo в съблекалнята на "Герена"

Старозагорци победиха с 2:0 Левски