3. Трифон Попов пред Novsport: Баничката развали мача, позволи безразборно лежане по терена

Президентът на Литекс Трифон Попов заяви пред Novsport.com, че е разочарован от съдийството във вчерашния мач срещу Славия, който неговият отбор загуби с 0:1. Той обвини главният рефер Цветан Георгиев - Баничката, че е позволил лежане на терена от страна на футболистите на "белите" и не е отсъдил 2 дузпи за неговия тим.

"Съдията развали този мач. По терена се лежеше безразборно, особено през второто полувреме. Просто не бяха създадени предпоставки да се играе един хубав мач. Не искам да казвам, че ние също не сме виновни, напротив. Мисля обаче, че през този мач играчите просто си лежаха на терена и не бяха изобщо санкционирани. За това разбира се е виновен Цветан Георгиев, който е съдия и трябваше да вземе съответните мерки", заяви Попов.

"На терена се играеше 1 минута и 2 минути се почиваше. Не може просто нещата да продължават по този начин. Просто на терена се играеше антифутбол. Много спорни ситуации не бяха отсъдени. Аз дори мисля, че имаше и две дузпи в наша полза, които също не бяха пропуснати, но това е най-малкия проблем. Както се казва, всеки прави грешки понякога. Йордан Господинов от Славия лежеше доста на терена и не мога да разбера защо не му бе направено някакво предупреждение или забележка. За корупция не мога да коментирам дали има, защото все още не знам. Питайте г-н Момиров дали е доволен от съдийството в този мач. Ние ще подадем жалбата си срещу Баничката, защото той развали двубоя", допълни президентът на Литекс.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!