3. Три от три за "червените" на Дочев

Три от три за "червените" на Дочев

ЦСКА би дубъла на Хановер с 4:3

ЦСКА постигна трета победа в контролите си на германска земя. Отборът на Павел Дочев се наложи с 4:3 над втория отбор на Хановер.

Срещата на „Куртвалдщадион” бе изключително интересна и малцината зрители станаха свидетели на седем попадения.

За „червените”, които биха Арминия (Билефелд) и Ферл с 5:0, головете днес отбелязаха Николай Манчев, Митко Илиев, Маркиньос от дузпа и Руи Мигел.

Следващата контрола на 31-кратните шампиони е в понеделник, от 20:00 часа, срещу гръцкия ПАОК.

Контролата на ЦСКА срещу отбора на Хановер за юноши до 23 години започна с 45-минутно закъснение, след като автомобилът, с който е тръгнал германският тим, попадна в задръстване.

В 13-ата минута „армейците” откриха резултата. Тодор Янчев подаде добре към Николай Манчев и халфът засече с шпагат топката в мрежата. След 10-ина минути „червените” удвоиха аванса си след отлична солова атака на Димитър Илиев.

Последва отпускане в тима на Павел Дочев и играчите на Хановер се възползваха по най-добрия начин. Флориан Бейл след половин час простреля Иван Караджов за 1:2. В 43-ата минута груба грешка направи Караджов, който увисна след центриране от корнер, и Тим Хофман не сгреши за 2:2.

Втората част започна равностойно. Удари на Руи Мигел и Александър Тонев не намериха целта. В 64-ата минута резервата Мигел бе съборен в наказателното поле, а Маркиньос не сгреши от бялата точка – 3:2. В края на мача двата тима се развихриха.

В 84-ата минута португалецът Мигел вкара хубав гол . Нападателят копира гола на Емил Костадинов срещу Франция през 1993-а, само че с левия крак и от лявата страна на вратата. Две по-късно обаче Хановер намали резултата - Бюхлер направи 3:4.

До края мача нищо не се промени. ЦСКА записа трета победа на лагера в Германия.

ЦСКА – ХАНОВЕР 4:3
(1:0) Манчев 13’
(2:0) Д. Илиев 23’
(2:1) Бейл 30’
(2:2) Хофман 43’
(3:2) Маркиньос 64’ (дузпа)
(4:2) Руи Мигел 84’
(4:3) Бюхлер 86’

ЦСКА: Караджов, Минев, Виданов, Акуаро (46’ К. Стоянов), Трифонов, Тонев (73’ Костадинов), Гранден, Маркиньос, Манчев (68’ Янев), Янчев, Илиев (46’ Мигел);

ХАНОВЕР 2: Цилер, Йоано, Халфтенберг, Вендел, Хофман, Фуш, Кароф, Ферати, Бейл, Меркенс, Гишелман