3. СНИМКИ: Черноморец вкара 4 на Спартак в Плевен и чака спокойно реванша в Бургас

СНИМКИ: Черноморец вкара 4 на Спартак в Плевен и чака спокойно реванша в Бургас

„Акулите” на Херо са с единия крак в 18-финалите на турнира за Купата на България

Елитният Черноморец (Бургас) победи като гост лидера в „Б” група Спартак (Плевен) с категоричното 4:0 в първи мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

„Акулите” на Херо вкараха по две попадения преди и след почивката, а с това направиха реванша в Бургас протоколен.

Двубоят в Плевен се игра на доста наводнен терен заради изсипалия се дъжд над града в часовете преди срещата, но въпреки това гостите успяха да покажат по-високата си класа.

Те откриха резултата в 41-ата минута, когато Преслав Йорданов засече центриране на Гаел Нлундулу отдясно за 1:0.

В първата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме пък Георги Терзиев покачи на 2:0 с глава след центриране от корнер.

След паузата Черноморец вкара нови две попадения. Първото от тях реализира Даниел Младенов, който в 56-ата минута се възползва от грешка на Ванков, а крайното 4:0 оформи резервата Уатара след вратарски гаф в 82-ата минута.

Стартови състави:

Спартак: Антонов, Панов, Ванков, М. Тодоров (’72 - Блажев), Милчев (’36 - Григоров), Я. Иванов, И. Иванов (’46 - Ст. Иванов), Раденцов, Шопов, Краев, Л. Иванов;

Черноморец Бургас: Колев, Терзиев, Николов, Димов, Фо-Поре, Филипов, Паланков (’70 - Цонков), Балтанов (’60 - Лола), Младенов (’70 - Уатара), Нлундулу, Йорданов;

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира