3. Силна буря, градушка, прекратен мач и патици изпратиха Лудогорец в Австрия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Очакваната с голям интерес контрола срещу руския шампион Зенит бе прекратена при 0:0 след 42 минути игра

Силна буря с градушка сложи край на лагера на Лудогорец на австрийска земя. Българският първенец изигра 42 минути при резултат 0:0 срещу шампиона на Русия Зенит в едно полувреме на подгизнал терен без нито едно чисто голово положение.

Така балансът на Лудогорец в летните контроли в Австрия остана равен – две победи, две загуби и прекратен мач при 0:0. Разградчани са насочили цялата си подготовка към първия мач в квалификациите за Шампионска лига, който е срещу молдовския шампион Милсами след 6 дни на 14 юли /вторник/ на "Лудогорец Арена".

Кирил Домусчиев отново бе на трибуните, за да гледа на живо престижната проверка срещу руския шампион. Лудогорец игра напълно равностойно и в доста моменти контролираше играта.

И преди мача над стадиона се бе изсипал порой, което направи терена наводнен и затрудни играчите. В началото Ангуло отправи първия изстрел в очертанията на една от двете врати, който се оказа и единствен до прекратяването на мача.

Хълк спечели фаул между двама и сам изпълни фалцово над стената на около половин метър над вратата на Владо Стоянов.

След 10-ата минута семейство патици превзе десния фланг на защитата на Лудогорец около Данчо Минев. Страничният рефер успя да ги подкара извън игрището, но те невъзмутимо се върнаха пак, заходиха отляво и влязоха в наказателното поле на Владо Стоянов. Така патиците прекъсваха мача на три пъти, но после явно и на тях им замириса на дъжд и се оттеглиха.

Капитанът на Зенит Дани се контузи след единоборство с Йордан Минев и бе заменен. Крисчито взе лентата и веднага респектира Кишада с грубо влизане отзад, което му донесе жълт картон. Хълк също получи жълт картон за реплика към съдията Бошковски от Македония.

Козмин Моци стреля от фаул като Хълк и бе по-близо от бразилеца до гола, но качи на мрежата върху вратата. Смолников остави Ангуло на земята с финт, но би много неточно, а Файзулин също стреля встрани.

Облаците обвиха в мрак терена, домакините пуснаха осветлението, но и то не помогна. Около 39-ата минута започна нов страшен порой, придружен със светкавици, изсипа се и градушка и в 42-ата минута съдията спря мача, а двамата португалски треньори Бруно Рибейро и Андре Вияш-Боаш се разбраха той да не бъде подновяван, за да не се рискува здравето на играчите.

Лудогорец се прибира утре /четвъртък/ в България, а на 14 юли /вторник/ започва новия си европоход в Разград срещу молдовския шампион Милсами във втория квалификационен кръг на Шампионска лига.

Лиъм Купър се прибра при ЦСКА

Представителният тим на ЦСКА проведе следобедно занимание на клубната база в Панчарево

Левски пусна лимитиран бокс-сет "Гунди - Легенда за любовта"

Левски пусна в продажба лимитиран бокс-сет за Гунди

Сираков: Израснах с мисълта да играя на терена, на който е бил Гунди

Мажоритарният собственик на Левски - Наско Сираков, присъства на "Магията на Гунди"

Защитник на Левски не завърши днешната тренировка

Левски проведе последната си тренировка преди утрешната контрола с Хебър

10 000 фенове си купиха билети за България - Люксембург

Десет хиляди билета са продадени до момента за мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите между България и Люксембург

Лита Маркова за "Гунди - Легенда за любовта": Георги заслужаваше този филм

Георги Аспарухов заслужаваше "Гунди - Легенда за любовта", са били думите на неговата съпруга Лита Маркова в личен разговор с продуцента Иван Христов

България U15 посреща Испания, Исландия и Уелс за приятелски турнир

Националите на България до 15 години ще са домакин на престижен приятелски турнир

Официално: Етър подписа професионален договор с млад талант