3. Шампионска победа на Литекс над носителя на купата Берое с 3:0

Шампионска победа на Литекс над носителя на купата Берое с 3:0

Новият шампион надигра без проблеми Берое преди официалното си награждаване

Литекс победи спокойно, по шампионски с 3:0 Берое в двубоя на носителите на купите в България през този сезон.

В мач без напрежение, пред почти пълен стадион, играчите на Ангел Червенков стигнаха без проблем до победата.

Пред срещата гостите, които на този стадион взеха Купата на България направиха почетен шпалир, с който посрещнаха новите шампиони.

Двубоят започна с гол още в 7-ата минута.  Дока центрира от корнер отдясно на вратата на Берое, където Бодуров бе най-добре пласиран и с глава забоде топката под гредата. До края на първата част и двата отбора създадоха по няколко интересни атаки за гол, но първата част завърши без повече голове.

Втората част започна като първата – с гол.  В 53-ата минута Дока прави 2:0. Бразилецът пое отбита отляво топка, напредна няколко крачки и от около 30 метра с диагонален шут ниско по тревата в долния ляв ъгъл покачи.

След втория гол темпото на игра значително падна. И двамата треньори направиха и по трите си позволени смени, а Литекс бе отборът, който имаше няколко възможности за гол.

В края на мача Нифлор пусна в малкото наказателно поле към Ивелин Попов и той с гръб към вратата с пета направи победата класическа.

След срещата започват първенствата по повод спечелването на третата титла в историята на отбора.

МНОГО СНИМКИ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО ВИЖТЕ ТУК

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор