3. Сензациите в пресата: Купата не е любимият турнир на Екзекутора, във втори пореден сезон ЦСКА ще „гостува“ у дома

Призоваха Макрилос да стане национал, Калоян Кръстев ще води атаката срещу Хебър и още…

Сензациите в пресата днес, сряда, 22 септември 2021 година:

„Тема спорт“: Калоян Кръстев ще води атаката на ЦСКА срещу Хебър

Привлеченият от Славия нападател Калоян Кръстев ще стартира за пръв път като титуляр на стадион "Българска армия" в днешния двубой срещу Хебър. Таранът започна от първата минута срещу Рома на "Олимпико", а преди това влезе като резерва в последните минути на домакинството срещу бившия си клуб. Остана на пейката в последния шампионатен мач срещу Ботев Враца. Под Околчица титуляр на вратата бе Евтимов, който ще запази мястото си и срещу Хебър. Като крайни защитници ще действат Мазику и Дончев, които са без алтернатива след леките проблеми, които изпитва Турицов. В ядрото на ариергарда пък ще си партнират Мете и Гълъбов, а Матей, който не е пропуснал ни-то минута от началото на сезона на червените, ще получи почивка. Единствен в предмостието на отбраната се очаква да играе Карло Мухар, а пред него Стойчо Младенов да изпробва партньорството между Варела и Кери като двойка офанзивни полузащитници. Йоан Бай получи удари във Враца и няма да започне като титуляр, като по крилата ще атакуват Вилдсхут отляво и Йомов отдясно. В групата ще се завърне Жеферсон, който може да се появи на терена през втората част. От своя страна треньорът на символичните домакини Николай Митов ще заложи на всичко най-добро, с което разполага, в опит да вземе исторически успех срещу армейците в техния дом. В тима му личат имената на бившия нападател на Черноморец, Нефтохимик и Черно море Живко Петков, както и на записалия почти 150 мача с екипа на Ботев Пловдив Радослав Терзиев.

„Мач Телеграф“: Призоваха Макрилос да стане национал

Австралийският специалист по футбол Ян Пучински, призова на своя профил в „Туитър“ халфът на Славия Питър Макрилос да стане национал на Австралия. „Надявам се Греъм Арнолд (б.а. - селекционер на Австралия) да има някой в щаба си, който да погледне изявите на този човек. Макрилос започва всеки мач през този сезон за Славия и помогна на своя отбор да победи българския гранд Лудогорец. Славия е на второ място в момента“, написа Пучински. Питър Макрилос има мачове за младежкия тим на родината си, но не и за първия тим на Австралия.

„Тема спорт“: Във втори пореден сезон ЦСКА ще „гостува“ у дома

ЦСКА ще бъде символичен гост на своя стадион втори пореден сезон в турнира. През изминалата кампания воденият от дебютиращия тогава Бруно Акрапович отбор победи с 5:0 "домакините" от Ботев Ихтиман. Двубоят се игра без публика заради разпоредбите, свързани с коронавируса. Именно това бе и причината срещата да бъде изместена в София, тъй като ихтиманци трудно щяха да осигурят спазването на мерките у дома. Тези случаи изобщо не са прецедент за топотборите у нас през последните години в турнира за купата, като рекордьор по "гостувания" на собствения си стадион е Лудогорец. За пръв път в Разград символичен домакин е Ботев Враца през сезон 2014/15, а срещата завършва 5:1 за орлите. Две кампании по-късно друг северозападен отбор - Монтана, също "домакинства" на "Лудогорец Арена" и губи с 0:4. За последно Спортист Своге не прие орлите у дома и мачът се игра в Разград тази пролет, а зелените спечелиха с 3:1. През сезон 2017/18 пък Левски бе "гост" на "Герена", а символичен домакин отново бе тимът на Монтана. Сините взеха своето и продължиха напред.

„Мач Телеграф“: Купата не е любимият турнир на Екзекутора

Купата на България определено не е любимият турнир на Стойчо Младенов. През сезон 2002/03 ЦСКА отпада от големия съперник Левски на полуфиналите. „Сините“ бият на „Армията“ с гол на Мануел Мендоса в края, а реваншът завършва 0:0. През сезон 2006/07 „червените“ приключват на 1/4-фи-нал. Те гостуват на Берое, а мачът завършва 0:0, като заралии вкарват един гол в продълженията. ЦСКА на Стойчо Младенов отпада още на 1/16-финал през сезон 2007/08. При гостуване на „Лаута“, местният Локомотив стига до успех с 1:0. През сезон 2011/12 идва и една от най-големите изненади - на 1/4-финал „червените“ отпадат от Септември в Симитли - загуба с 1:2. През кампанията 2013/14 ЦСКА пак е елиминиран от Левски. Двата мача завършиха 0:0, като се стига до дузпи, които „сините“ печелят със 7:6. Последният към момента мач на Младенов като треньор на ЦСКА за Купата е от първия кръг на кампанията 2014/15, когато изненадата отново е факт. „Армейците“ отпадат от Монтана с 1:2 след продължения.
Чочев: Новият треньор иска атрактивен и атакуващ футбол

„Показахме добра игра“, смята халфът

Разкритие: Локо (Сф) има нов треньор

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ВЪРХА: Лудогорец е лидер след 2:0 над Ботев (Вр)

Игор Йовичевич дебютира с 2:0 в Разград

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо