3. Сандриньо и Дока разпиляха "орлетата" за класическото 3:0

Сандриньо и Дока разпиляха "орлетата" за класическото 3:0

Литекс победи Пирин с 3:0 в последна среща от 18-ия кръг на „А” група, която се игра на „Градския стадион” в Ловеч. Попаденията за домакините отбелязаха Сандриньо и Дока на два пъти.

Литекс победи Пирин с класическото 3:0 в последна среща от 18-ия кръг на „А” група, която се игра на „Градския стадион” в Ловеч. Попаденията за отбелязаха най-добрите футболисти на терена - Сандриньо и Дока на два пъти.

Домакините започнаха вихрено двубоя, като още в 1-ата минута хубав удар на Кишишев бе спасен по невероятен начин от Макенджиев. Последва удар в гредата на Сандриньо, преди в 13-ата минута резултатът да бъде открит. Именно бразилецът получи топката от Попов, преодоля защитник на гостите, стреля към вратата на Макенджиев и въпреки намесата на стража на „орлетата”, топката се озова в неговата мрежа. Футболистите на Станимир Стоилов продължиха да доминират в срещата, като ново добро положение се откри пред Попов, но отново Макенджиев се намеси отлично. В 30-ата минута възпитаниците на Петър Михтарски бяха близо до изравняването. След отлична контраатака, шут на Делев от малкото наказателното поле е спасен от Тодоров. В последните две минути на първата част тимът на Литекс направи още два невероятни пропуска. След отлично подаване на Занев, Попов не уцели целта от 6 метра, а в следващата атака бразилецът Том стреля в аут, останал непокрит в наказателното поле.

Втората част започна с много добро положение за гол в полза на домакините, но Коцев пропусна. Пирин опитаха да упражнят натиск, който обаче остана без резултатен. В 71-ата минута бразилецът Дока с диагонален удар завари неподготвен вратаря на „орлетата” и Литекс поведе с 2:0. Само 4 минути по-късно отново той бе изведен сам срещу вратаря и с техничен удар оформи класическото 3:0. До края Дока можеше да реализира хеттрик, а топката за втори път срещна гредата на Макенджиев.

Това е първа победа за Литекс през пролетния полусезон, като тимът заема 4-о място във временното класиране с 32 точки. Пирин не отбеляза гол в трети пореден мач и тимът на Петър Михтарски е на 12-а позиция с 18.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!