3. С хубава игра ЦСКА победи с 2:0 Славия в последния мач на Любо

С хубава игра ЦСКА победи с 2:0 Славия в последния мач на Любо

Раздираният от скандали отбор на ЦСКА продължава борбата за титлата. Без половината си титуляри, които бяха извадени от отбора, „червените” надиграха с 2:0 Славия в столичното дерби в може би последния мач на Любослав Пенев и за пореден път показа, че на „Българска армия” не правят грешки срещу този противник дори и в моменти на голяма криза.

Раздираният от скандали отбор на ЦСКА продължава борбата за титлата. Без половината си титуляри, които бяха извадени от отбора, „червените” надиграха с 2:0 Славия в столичното дерби в последния мач на Любослав Пенев. Както по-рано ви информирахме, утре официално треньорът ще напусне ЦСКА, независимо от информациите, че той ще остане. В днешния мач "армейците" за пореден път показаха, че на „Българска армия” не правят грешки срещу този противник дори и в моменти на голяма криза.

Играчите на „червените” играха добре пред полупразния стадион и създадоха изобилия от положения, но вкараха само два гола на безобразно слабия отбор на Славия.

Иван Стоянов от фаул и Спас Делев с бразилско изпълнение донесоха победата.

Мачът ще се запомни също и с подкрепата на публиката към треньора Любо Пенев, както и с бурните реакции на Велислав Вуцов, заради които малко след гола той бе изгонен от скамейката, след което в знак на протест си хвърли вратовръзката.

Мачът тази вечер започна доста статично. Още в 5-ата минута обаче Мишел Платини раздвижи събитията. Той бе изведен зад защитата на Славия и от чиста позиция стреля встрани от вратата.

Десет минути по-късно пък централният защитник Мартин Кавдански можеше да отбележи след корнер, но закъсня да подложи крак пред голлинията.

В 26-ата минута се случи и една от най интересните ситуации в мача. Реферът Александър Стоянов отсъди нарушение на границата на наказателното поле. Зад топката застана Иван Стовноя, който стреля в стената. Последва обаче съдийска свирка изпълнението да бъде пребито. Това докара до протест играчите на гостите. Все пак решението на рефера не можеше да се отмени и при повторното си изпълнение Стоянов стреля покрай стената и фалцираният му удар препарира Мболи.

Заради гола, Велислав Вуцове реагира бурно и бе изгонен от резервната скамейка, след което си хвърли вратовръзката.

До края на полувремето резултатът се запази такъв, а ЦСКА направи още няколко пропуска.

През втората част „червените” тотално надиграха съперника си, но стигнаха само до един гол. В 48-ата минута Руи Мигел нахлу отляво и подаде към Спас Делев около дъгата на наказателното поле, нападателят финтира един защитник с хубав удар вкара бразилки гол.

Само пет минути по-късно Мишел Платини стреля от 25 метра, но Мболи спаси със сетни усилия.

В 58-ата минута отново Платини бе изведен зад защитата на Славия, но в последния момент защитник на Славия подложи крак и успя да отклони удара му, заради което обаче се контузи и напусна игра. В 63-ата минута Руи Мигел пък бе изведен зад бялата защита сам срещу вратаря, но се забави, когато трябваше да нанесе решителния удар и топката му бе избита от защитник.

След пропуските до края на мача ЦСКА намали темпото и стигна без проблеми до победата.

Официално: Опитен испанец смени Ачиари в Берое

Клубът от Първа лига предприе изненадваща треньорска рокада след 1:0 над Славия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф