3. С грозен футбол ЦСКА превзе свиленградската крепост

С грозен футбол ЦСКА превзе свиленградската крепост

Домакините изиграха много сърцат мач в 1/16 финалите от турнира, но в крайна сметка загубиха с 0:1 след гол на Платини в 76-ата минута пред трите хиляди зрители

Свиленградска крепост не можа да издържи на щурма на ЦСКА в турнира за Купата на България. Домакините изиграха много сърцат мач в 1/16 финалите от надпреварата, но в крайна сметка загубиха с 0:1 след гол на Мишел Платини в 76-ата минута пред трите хиляди зрители, които дойдоха да видят най-титулувания отбор в България.

ЦСКА пък изигра поредния си слаб и грозен мач и единадесетте на терена бяха трагични на кокетното стадионче "Колодрума" и не заслужаваха да вземат победата.

Празникът за домакините започна обнадеждаващо. През първата част Свиленград, който е 12 в класирането на Източната „Б” група, се държаха много добре на терена и често поглеждаха към вратата на съперника.

Най-лошата новина за Любо Пенев пък дойде още в 25-ата минута, когато Иван Стоянов се контузи и бе заменен от Спас Делев.

Между 30-ата и 40-ата минута се стигна до най-интересните положения през първото полувреме. В 33-ата минута Тодор Христов се опита да промуши от малък ъгъл топката по земя във вратата на ЦСКА, но Ивайло Петров със сетни сили спаси "червените" от чист гол.

В 37-ата минута Тимонов центрира ниско, но Йордан Тодоров с крак от чиста позиция не успя да уцели вратата на домакините. В 39-ата минута Данчо Тодоров уцели страничната греда, след като се опита много хитро да прехвърли вратаря Паскалев.

Само минута по-късно пък Минков от домакините стреля силно, но малко встрани от вратата.

През второто полувреме мачът започна по същия начин. В 50-ата минута Иван Янчев навлезе в наказателното поле до аутлинията и центрира по земя, но Данчо Тодоров изчисти.

В 54-ата минута Спас Делев направи страхотен пропуск, след като стреля от метър и половина с глава над вратата.

Постепенно Любо Пенев направи и останалите си две смени. От игра излязоха Мороз и Коста Янев, а на тяхно място се появиха Николай Манчев и Светослав Петров.

ЦСКА обаче продължи да бъде слаб и безидеен отбор и не създаваше нищо интересно. Свиленград пък все още имаше сили и се опитваше със скоростни контри да вкара гол. Така в 61-ата минута Христо Петров стреля от ъгъла на наказателното поле, но Ивайло Петров спаси.

Все пак в 76-ата минута логичното се случи. Делев центрира отляво и Платини с майсторско изпълнение с глава прехвърли Паскалев за 1:0.

След попадението домакините загубиха мотивацията си и съвсем се прибраха в своята половина. ЦСКА обаче не успя да вкара, а в края на мача реферът Цветан Кръстев стана главно действащо лице. Той не даде директен червен картон на Кирил Котев, който спъна нападател на домакините, излизащ сам срещу вратаря, а в последната минута свири края на мача, когато имаше ъглов удар за домакините.

Така ЦСКА взе победата с грозна игра и очаква жребия за следващия си съперник, мачът с който ще се играе на 16 декември.

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите