3. С два леки гола Левски нокаутира столичния Локомотив в слаб мач на „Васил Левски” (видео и снимки)

Диян Петков изгонен на полувремето

Отборът на Левски се върна на победния път след загубата от кръвния враг ЦСКА миналия уикенд, след като днес надделя без много напрежение над тима на Локомотив (София) с 2:0 в дербито на 17-ия кръг на родната „А” група.

Около 1000 зрители на националния стадион „Васил Левски” станаха свидетели на не особено качествен мач, в който на терена имаше четирима дебютанти. Това бяха Даниел Димов, Марко Видович и Пламен Илиев за Левски, както и мароканецът Идриси за Локомотив.

На мача пък присъстваха старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов, както и бившият полузащитник на „червените” Светослав Петров.

Двубоят започна малко по-добре за символичните домакини, които можеха да открият резултата в 5-та минута, когато Саидходжа стреля силно от фаул, но младият Пламен Илиев спаси хладнокръвно. Последваха още няколко напрегнати минути и хубав шут на Джонсън от фаул, който обаче не намери очертанията на „синята” врата.

Така се стигна до 17-ата минута, когато отбраната на Локомотив подари топката на Тасевски на границата на наказателното поле, македонецът с прецизен пас намери Дембеле, който стреля силно с десния крак, Пейков омекоти удара, но топката все пак се търкулна в мрежата му – 1:0 за Левски.

След попадението „сините” продължиха да разиграват спокойно в половината си и да търсят възможностите си на контраатака. „Железничарите” пък опитваха да стигнат до изравняване и 22-ата минута бяха близо до това, ала ударът на Джемал Джонсън бе спасен от Пламен Илиев. В 30-ата минута пък капитанът на Левски Гаджев опита късмета си от далечна дистанция, но Пейков сигурно улови.

В даденото от рефера продължение пък „сините” стигнаха до нов гол, след като Видович центрира от корнер, Ивайло Димитров опита да избие, но отклони топката в собствената си мрежа – 0:2.

След последния сигнал пък, Николай Йорданов изгони Диян Петков от резервната скамейка заради обидни реплики към него.

Втората част бе много равностойно, като в нея двата отбора сътвориха по една чиста възможност за гол.

В 55-ата минута Видович намери Тасевски в наказателното поле, македонецът стреля с левия крак, но ударът му излезе в аут. В 67-ата пък Локомотив пропусна най-чистото си положение в мача, след като Дяков намери непокрит Идриси на точката на дузпата, но мароканецът не можа да уцели вратата на Илиев.

В последните 15 минути двубоят се доиграваше, а в 78-ата Горанов опита да вкара поне почетно попадение за Локомотив, но ударът му бе спасен от Илиев. Последното по-интересно положение в мача дойде в 82-ата минута, когато Димов центрира в пеналта на „железничарите”, кълбото стигна до Дембеле, но той не можа да го насочи в очертанията на вратата на Пейков.

До края нови голове обаче не паднаха и така Левски победи Локомотив (София) с 2:0 в дербито на 17-ия кръг на родната „А” група.

След победата Левски остава на 2-о място във временното класиране с актив от 35 точки, на 5 зад шампиона Литекс, но и с мач повече. Тимът на Локо (София) пък е 4-и с 31 пункта.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира