3. РЕШЕНО: Ето кой ще замени капитана на ЦСКА срещу Йънг Бойс

РЕШЕНО: Ето кой ще замени капитана на ЦСКА срещу Йънг Бойс

Петър Занев е с контузия от двубоя с Царско село

Юрген Матей ще смени Петър Занев в титулярния състав на ЦСКА за мача с Йънг Бойс в четвъртък.

Нидерландецът вече е напълно възстановен от разтежението, което получи по време на гостуването на Арда, и тренира на пълни обороти, пише „Тема спорт“.

Заради травмата от двубоя в Кърджали той пропусна визитата на Рома на „Олимпико“ и срещата с Царско село.

В негово отсъствие ЦСКА бе доста по-стабилен в отбрана и не допусна гол в две поредни срещи, което се случва за първи път от началото на кампанията.

Опитният Занев напусна принудително двубоя с Царско село в неделя и до вчера не бе ясно дали изобщо ще пътува с отбора за Швейцария. Това ще се разбере след днешната тренировка, в която 35-годишният бранител ще се готви на облекчен режим.

Шансовете на Занев да излезе титуляр в Берн в четвъртък са минимални и е почти сигурно, че няма да се рискува с него. Той внесе стабилност и спокойствие в ариергарда на ЦСКА със силното си представяне на „Олимпико“.

Освен Матей, на линия е и Пламен Гълъбов, който не е играл от равенството 2:2 с Етър на „Ивайло“ преди месец. Шуменецът се готви на пълни обороти от десетина дни и също е сред опциите за гостуването на Йънг Бойс. Гълъбов и Матей бяха титуляри при победата над Базел в Швейцария. Сега обаче ще започне само нидерландецът.

В дясната зона на отбраната сред титулярите ще се завърне Тибо Вион, който получи почивка срещу Царско село. Той ще замени Иван Турицов, изиграл пълни 90 минути в неделя.

Жеферсон, който напусна терена с болежки, ще е на линия за двубоя. Тиаго също може да бъде използван. Португалецът не попадна в групата за мача с Царско село. Именно той реши предишната визита на ЦСКА в Швейцария, когато се появи като резерва и с два гола обърна резултата.

Едното крило в четвъртък със сигурност ще е Йомов, а за другото ще се избира между Кейта, Кери и Синклеър.

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите