3. Посредствена продукция запази двете нули и в Надежда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Посредствена продукция запази двете нули и в Надежда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (София) остана трети след ремито с Литекс, воле на Бадема бе единствената атракция

Локомотив (София) и Литекс завъртяха двете нули и първите три мача от топ 6 останаха без гол. Постна продукция беляза последния мач от 23-ия кръг на „А” група. Единствената атракция на лошия терен в „Надежда” бе шут от воле на Емил Гъргоров в напречната греда веднага след почивката. Литекс също се отчете с един удар в рамката, дело на резервата Руменов в заключителните моменти.

Двата отбора продължиха сериите си без загуба. Ловчанлии са тимът с най-дълга поредица без поражение в момента - 8 поредни шампионатни срещи (5 победи и 3 равенства), следват червено-черните с 6 (4 + 2).

От равенството им в неделя може да се радват Берое и Ботев, които съответно на 3 и 2 точки от третото място, което се дели в момента от Локо и Литекс. Железничарите са с по-добри показатели в директните двубои с ловчанлии. Затова те останаха трети.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двата отбора започнаха много предпазливо на лошия терен в Надежда. Първият удар отправи Ламжед Шехуди в 7-ата минута, когато силно засече центриране на Романов отдясно, но прати над вратата с глава.

Литекс опита да се настани в половината на Локомотив, но натискът им се ограничи с няколко неуспешни центрирания.

Качеството на двубоя беше достойно за втората шестица. А играта в края на полувремето загрубя. Даниел Генов получи остро влизане от Васил Божиков, но за щастие на домакините крилото се върна. Иначе Димитър Васев не можеше да разчита на Орлин Старокин и Румен Трифонов, които отпаднаха в последния момент поради различни причини.

Генов излезе за втората част, но явно почувства, че не може да продължи и бе заменен от Данчо Тодоров.

Емил Гъргоров събуди зрителите с велколепен удар от воле от около 30 метра, който срещна напречната греда при преодолян вратар. Дотук, само това заслужаваше да се отбележи.

С изтичането на час игра пък Локо направи бърза контраатака, която завърши с ново воле, този път на Данчо Тодоров над напречната греда. Пасът бе на спринтиралия отляво с кълбото Влади Романов.

Бьорн Маарс беше близо до гола при една от редките възможности на ловчанлии, но прати с глава над напречната греда от няколко метра, като скочи най-високо сред купа от играчи.

Но чак в 78-ата минута Литекс създаде първото си положение. Страхил Попов получи отдясно в пеналта и опита директен обстрел към близкия ъгъл, но Митрев внимаваше и изби в корнер.

Три минути по-късно резервата Румен Руменов шутира от 30 метра и топката облиза сглобката. Така, гредите станаха 1-1.

В края Локомотив се вдигна да вкарва, но остана неуверен пред вратата на Винисиус.

Така, двата отбора събраха по 40 точки и са съответно трети и четвърти. ЦСКА е с 45, лидер е Лудогорец с 48.