3. Пирин ще скача и на ЦСКА

Пирин ще скача и на ЦСКА

"Червените" изтърпяват днес първия мач от наказанието си след изцепките в Мездра

Пирин е готов да продължи успешната си серия - в двубоя срещу ЦСКА днес в Кюстендил. Мачът е с начален час 14:00 на стадион „Осогово” заради наказанието на "червените" от три мача на неутрален терен след ексцесиите в Мездра през уикенда.

До момента "орлетата" сразиха лидера Литекс с 4:1, а столичният Локомотив се измъкна от загубата след съмнителна дузпа в последната минута.

Треньорът на ЦСКА Йоан Андоне остави извън групата от 19 футболисти трима от чужденците си, на които досега твърдо залагаше. Спецът реши да не използва за срещата румънския си сънародник Флорентин Петре, македонеца Игор Митрески и бразилския нападател Мишел Платини.

Очаквано в групата не попадна и третият вратар Божидар Стойчев. Петре и Платини демонстрират от началото на полусезона, че са далеч от нужната форма, докато най-вероятната причина Митрески да получи почивка са натрупаните от него картони и желанието на Андоне да го запази за съботното дерби с Левски.

В групата на "червените” се завръща възстановеният от контузия страж Здравко Чавдаров, който пропусна мача в Мездра в неделя, както и изтърпелият наказание бранител Йордан Минев. И двамата се очаква да бъдат титуляри днес на стадион „Осогово".

Наставникът Стефан Грозданов няма да може да разчита на наказания Молдованов и контузения Воденичаров. Контузен е и капитанът Георги Георгиев. Треньорът не изключи възможността да хвърли младите Александър Дюлгеров и Иван Михов.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)