3. Оперираха Швиерчок, аут е за поне 40 дни

Оперираха Швиерчок, аут е за поне 40 дни

Все още се боря, хвали се пък вратарят Ренан дос Сантос

Нападателят на Лудогорец Якуб Швиерчок претърпя операция. Полякът се контузи при домакинството на Септември София, спечелено с 6:0. В него 26-годишният играч отбеляза първите два гола - точен бе в 8-ата и 21-ата минута.

След това обаче получи травма и бе заменен от Клаудиу Кешеру в 27-ата. От щаба на разградчани се надяваха положението му да не е тежко и той да се размине с оперативна намеса, но това не се случи. Таранът ще бъде извън игра поне 40 дни.

Това означава, че ще пропусне двубоите с ЦСКА през месец април за първенство (6 април) и Купата на България (3 април). Швиерчок ще е на линия най-рано за гостуването на Берое в началото на месец май.

Отсъствието на поляка е втори удар по Стойчо Стоев, който загуби за около месец и националния вратар Пламен Илиев. Той контузи коляното си преди евроквалификацията с Черна гора и също бе опериран. Заради отсъствието на Пацо Тигъра спортният щаб бе принуден да върне в първия отбор Ренан дос Сантос.

Бразилецът бе изваден от него в началото на годината, когато даде по-остро интервю пред медия в родината си, а освен това и отказа да удължи договора си. Той е обвързан с контракт до 31 декември. Ренан бе на вратата в учебната игра срещу дублиращия тим в петък. Той пази по едно полувреме и за двата състава. Няколко дни преди да бъде реабилитиран, той написа в профила си в една от социалните мрежи "Все още се боря". Явно, че силният дух му е помогнал.

Очаква се стражът да бъде включен в групата още за следващия мач - домакинството на Берое на 30 март.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)