3. Огромен скандал на "Герена"! Стойчо Стоилов извади отбора на Литекс след два червени картона за ловчанлии, неизгонен Минев и дузпа за Левски! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" бият служебно с 3:0

Главният мениджър на Литекс Стойчо Стоилов извади скандално отбора на ловчанлии в 45-ата минута на мача срещу Левски от 20-ия кръг на „А” група и „сините” веднага спечелиха служебно срещата с 3:0.

Гостите получиха два червени картона в течение на първото полувреме. За блъскания все срещу Мигел Бедоя първо Бьорн Маарс Йонсен и после Рафаел Перес бяха изгонени, като при втория случай Левски получи дузпа, защото инцидентът беше в наказателното поле.

Но още в 8-ата минута капитанът на Левски Веселин Минев също блъсна съперник, като получи само жълт картон.

ФОТОГАЛЕРИЯ ВИЖТЕ ТУК!

Иначе сценарият от мача за купата се повтори – червен картон за Литекс и гол за оранжевите.

Първо Веселин Минев можеше да бъде изгонен. Капитанът на Левски изблъска бавно отдалечаващия се Асприля преди да изпълни фаул и получи жълт картон. Реферът реши, че основания чак за червен картон няма.

Бьорн Йонсен от състава на Литекс обаче стигна по-далеч седем минути по-късно, като блъсна два пъти и по-агресивно Мигел Бедоя, потърсил му обяснение за нарушение. Този път реферът прецени, че това провинение заслужава червен картон и изгони нападателя на гостите.

Въпреки че отново беше с човек повече, Левски получи гол в 29-ата минута. Йордан Милиев, който играеше изненадващо на мястото на централния защитник Максимилиан Карнер, сбърка фатално в опит да върне на вратаря Йоргачевич. С хладнокръвна проява Асприля откри резултата.

След греда на Левски и отличен удар под гредата на Белаид, спасен от вратаря Винисиус, дойде 44-ата минута, когато се стигна до поредния инцидент, довел до решението на Литекс да напусне терена.

Костадинов шутира от далеч, Винисиус не успя да хване веднага и Бедоя притича за топката, като вратарят на Литекс се строполи, въпреки че сякаш нямаше контакт. Рафаел Перес влезе в спречкване с Бедоя и го блъсна, като бе изгонен, а Левски получи право на дузпа.

Преди изпълнението Стойчо Стоилов слезе от ложата и призова отбора на Литекс да напусне. Играчите го послушаха и Левски спечели служебно с 3:0.

Любопитното е, че през 1996 г., преди 19 години тогавашният президент на Левски Томас Лафчис извади отбора на "сините" във финала за Купата на България срещу Славия по същата причина - претенции срещу съдийството.

Извадка от Наредбата на първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС за сезон 2015/16