3. Ново разочарование за ЦСКА - 1:3 срещу Базел

Ново разочарование за ЦСКА - 1:3 срещу Базел

Фрай пак вкара два гола, само Тошко Янчев се отчете със суперпопадение за "армейците". Маркиньос с тежка контузия.

Базел за втори път победи ЦСКА в груповата фаза на Лига Европа. След като преди две седмици швейцарците изнесоха истинска лекция в София и победиха с 2:0, тази вечер те се наложиха с 3:1 над "армейците" с нови два гола на нападателя Фрай. Възпитаниците на треньора Любослав Пенев играха много добре, като до първия гол стояха по-добре на терена, въпреки че от състава липсваха петима основни играчи. Два от головете на Базел паднаха след груби грешки на централните защитници на "червените" Бранеков и Виданов, а другият след злощастен рикошет. Почетното попадение за ЦСКА пък бе дело на капитана Тодор Янчев. Положението в ЦСКА се утежни в последните минути на двубоя, след като амнистираният Маркиньос получи тежка травма и все още не е ясно колко време ще отсъства от терените.

Срещата започна отлично за „червените”, след като Маркиньос центрира много остро от пряк свободен удар, а топката мина над вратата на Коломба. В 11-ата минута Инкоом стреля от 24-25 метра, но ударът му попадна в ръцете на Чавдаров. Постепенно двата отбора съсредоточиха усилията си в центъра на терена, а чистите голови положения пред двете врати бяха истинска рядкост. В 24-ата минута Фрай стреля от 20-ина метра от воле, но за негово съжаление ударът му мина на около 50 сантиметра покрай левия страничен стълб на вратата на „армейците”.

Три минути по-късно бразилецът Маркиньос напредна през центъра на терена и стреля силно от 30-ина метра, а топката мина на сантиметри над напречната греда. Няколко минути по-късно играч на Базел центрира към Алмарареш, който бе блокиран от Костадин Стоянов. Коженото кълбо се удари в ръката на българския защитник, но реферът Ориеков даде знак играта да продължи. В 35-ата минута противно на логиката домакините поведоха в резултата след щастлив рикошет. Желажерт стреля силно от 25 метра, коженото кълбо се удари в тялото на Фрай и заблуди Чавдаров, който само изгледа влизащата във вратата му топка – 1:0.

Пет минути по-късно домакините за втори път прекършиха българския отбор. Бранеков направи груба грешка, като изпусна топката, а след това събори Фрай. Реферът Ориеков не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Фрай, който с безпощаден удар в десния ъгъл удвои резултата. До края на полувремето домакините можеха да направят резултата класически, но на два пъти стражът на ЦСКА се намеси много авторитетно.

Втората част започна с нова опасност пред вратата на Чавдаров. Фрай влезе в полето и се опита да намери Алмерарес, но българският вратар излезе и улови топката. Постепенно играчите на ЦСКА се активизираха и започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на Базел. В 55-ата минута Манчев стреля силно от 20-ина метра, топката рикошира в крака на бранител на домакините и се насочи към Маркиньос. Бразилецът стреля с глава, но Коломба успя да парира удара му. Все пак играчите на ЦСКА успяха да намалят резултата шест минути по-късно. Маркиньос центрира от корнер към далечната греда, капитанът на „армейците” Тодор Янчев овладя топката на гърди и от воле разстреля Коломба.

Играчите на Базел реагираха като ужилени на попадението на „червените” и отново започнаха да редят опасни атаки към вратата на Чавдаров. При една от тях в 69-ата минута, играч на домакините изпрати топката напред към Фрай, а Виданов, който в мача играеше като централен защитник, направи уникална грешка, след като не успя да изчисти коженото кълбо с глава. Фрай овладя топката и с елегантен удар направи 3:1. Малко по-късно Араторе можеше да вкара и четвърти гол, но от 5-6 метра стреля над вратата.

В края на мача последваха нови силни минути за ЦСКА. Първо опасен удар на Иван Стоянов мина в опасна близост до вратата на Базел, а 10-ина минута по-късно влезлият като резерва Руи Мигел стреля от границата на полето, коженото кълбо рикошира в крака на бранител и мина на сантиметри над вратата на Коломба. В 84-ата минута Мигел подаде вдясно към Маркиньос, който стреля силно по диагонала, но стражът на швейцарците парира удара му.

В края на мача Маркиньос получи травма, като все още не е ясно колко време ще отсъства от терените. В крайна сметка Базел победи с 3:1 ЦСКА и на практика шансовете на "армейците" да продължав в следващата фаза на Лига Европа станаха илюзорни.

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф