3. Нефтохимик победи Пирин (ГД) с 2:1 в последния си домакински мач

Нефтохимик победи Пирин (ГД) с 2:1 в последния си домакински мач

Николай Костов и Михаел Орачев носят успеха на бургазлии

Нефтохимик победи Пирин Гоце Делчев с 2:1 в мач от 38-ия кръг на А футболна група, който няма голямо значение за крайното класиране, тъй като и двата отбора вече са изпаднали от елита.

Двата отбора играха много слабо в първите 35-40 минути от мача, но до края на първото полувреме бургазлии изпуснаха два пъти сами срещу вратаря на Пирин ГД и стигнаха до гол в заключителните секунди. Най-напред Емануил Манев след самостоятелен пробив излезе от ляво сам срещу вратаря, но потърси комбинация с Петков вместо да стреля и топката излезе в аут.

Минута по-късно Любомир Божинов изведе Живко Петков сам срещу вратаря Янев, но нападателят на Нафтата изпрати топката в краката на стража. В последната минута все пак падна и първото попадение в мача. Отново Божинов изведе Манев отляво, след което Манев пусна топката успоредно в наказателното поле и за Николай Костов нямаше проблем да вкара на празна врата - 1:0.

През второто полувреме двата отбора си размениха по един гол. В 65-ата минута след триходова комбинация Борислав Хазуров - 1:1.

В 71-ата минута Галин Димов центрира и Михаел Орачев от въздуха с отличен удар с крак оформи крйния резултат - 2:1 за Нефтохимик.

7 Любимец 36 5 3 28 -79 18
НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски (СЪСТАВИ)

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

СЕНЗАЦИЯ! Септември удари ЦСКА с 1:0

Провал за ЦСКА на "Васил Левски"

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача