3. Нефтохимик и Славия не успяха да се победят на „Лазур“ (ВИДЕО)

Нефтохимик и Славия не успяха да се победят на „Лазур“ (ВИДЕО)

„Белите“ отбелязаха първия си гол в първенството, но той се оказа недостатъчен

Отборите на Нефтохимик и Славия не успяха да се победят на стадион „Лазур“, завършвайки 1:1. В 20-ата минута Фернандо откри със страхотно попадение от малък ъгъл, а в 77-ата Димитров изравни за „шейховете“.

Отборът на Славия започна по-активно двубоя, като развиваше атаките си главно отдясно. След няколко опита, в 20-ата минута „белите“ поведоха след красив гол на Фернандо. Да Силва получи топката на дясното крило, набра скортост, навлезе в наказателното поле, след което се справи с опеката на няколко защитници и с удар от минимален ъгъл преодоля и Караманов.

След попадението Нефтохимик опита да изравни, като на два пъти Божинов направи пропуски. В 27-ата минута нападателят на „шейховете“ проби през центъра и стреля извън наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни Петков.

В 30-ата минута Ангелов центрира към точката за дузпата, където отново Божинов засече топката от воле, но ударът му попадна в ръкавиците на стража на „белите“.

В 35-ата минута Курдов можеше да удвои аванса на Славия. Фернандо центрира отдясно, вратарят на Нефтохимик излезе, но изпусна топката, която попадна в Курдов, който обаче не успя да уцели опразнената врата.

В началото на втората част отново по-активни бяха „белите“. В 52-рата минута Фернандо пусна топката към Иванов, който от границата на наказателното поле стреля право в ръцете на вратаря на Нефтохимик.

Пет минути по-късно нова опасност за вратата на „шейховете“. Фернандо изведе Курдов, който обаче отново бе спрян от Караманов.

Въпреки превъзходството на Славия, в 77-ата минута домакините изравниха. „шейховете организираха хубава атака, последва центриране в наказателното поле, където Петков свали за Чипев. Той отправи два удара към вратата на гостите, но и двата бяха блокирани. След това топката стигна до Димитров, който с хубав удар изравни.

След равенството Нефтохимик събира седем точки, като така „шейховете“ се изравняват с лидерите в класирането. Славия има едва две точки след четири изиграни кръга.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)