3. Над 1 млн. евро прибраха Левски и ЦСКА от УЕФА

Над 1 млн. евро прибраха Левски и ЦСКА от УЕФА

Парите, които получиха клубовете от участието си в миналогодишния турнир на Лига Европа, бяха обявени официално от централата

Парите, които получиха клубовете от участието си в миналогодишния турнир на Лига Европа, бяха обявени официално от УЕФА.

Най-много постъпления има в касата на Фулъм въпреки загубата на финала от Атлетико (Мадрид) с 1:2 след продължения. Англичаните, които бяха в една група с ЦСКА, са прибрали 10 010 114 евро.

”Червените” завършиха наравно в София – 1:1 и паднаха с 0:1 на „Крейвън Котидж”.

Хамбургер (7 472 921 евро) и Вердер (6 629 023 евро) са другите два отбора, спечелили най-много пари от участието си в Лига Европа. Едва на четвърто място е победителят в турнира Атлетико (Мадрид) с 6 358 740 евро.

Да видим каква е картинката в родните грандове.

В Левски са постъпили 1 117 987 евро, а в ЦСКА - 1 057 987 евро. Разликата от 60 000 евро в полза на "сините" идва от победата с 1:0 над Лацио. "Армейците" взеха само точка в групата, завършвайки 1:1 с Фулъм. Всяка победа в групата носи 120 000 евро, а равенството - 60 000.

Двата български отбора са получили по 600 000 евро за достигането си до груповата фаза, по 300 000 евро за изиграните 6 срещи (50 000 на мач) и по 97 987 евро от маркетинг - ТВ права и реклама.

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор