3. Монтана се окопа в Ловеч, загуби, но ще играе с ЦСКА на финала за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс победи с 1:0 в реванша, „оранжевите” направиха куп пропуски срещу изцяло защитаващия се съперник

Монтана загуби реванша с Литекс от турнира за Купата на България, но въпреки това се класира за финала в надпреварата. Срещата на Градския стадион в Ловеч завърши 0:1 с общ резултат 2:1 тимът на Емил Велев си уреди среща с ЦСКА. Финалът е на 25-и май на националния стадион „Васил Левски”. Това е първи финал в историята на Монтана.

Голмайстор за ловчанлии стана Кристиян Малинов през първото полувреме. Домакините доминираха над изцяло защитаващия се съперник. Те направиха цял куп сериозни пропуски, удариха две греди и така се сбогуваха с турнира на финалната права.

Гостите от Монтана започнаха срещата много защитно, плътно прибрани, и разчитаха само на контраатаки, до които рядко се стигаше. „Оранжевите” наложиха натиск още от началните минути и действията се развиваха изцяло в половината на тима на Емил Велев. Вратарят на домакините Александър Конов нямаше никаква работа през първата част.

Агресивният стил на Литекс даде резултат в 33-ата минута. Тогава Кирил Десподов напредна по дясното крило, стигна до наказателното поле и насочи топката към Бьорн Йонсен. Христофор Хучев пресече паса, но не успя да изчисти добре и подари топката на непокрития Кристиян Малинов, който с удар по земя от около 7-8 метра се разписа.

Възпитаниците на Любослав Пенев продължиха да играят атакуващо и да създават опасни положения и грижи за защитниците в сини екипи. Докато гостите продължиха с пасивната си игра и изчакването на грешка от противника. Минута преди края на редовното време на първата част Петрус Бумал намери с прехвърлящ пас Десподов в наказателното поле, който моментално би от движение и принуди Василев да се намесва решително.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени ни най-малко. Ловчанлии не спираха с атаките си, а пропуските валяха един след друг.

Едно от най-опасните и чисти възможности, които се откриха за „оранжевите”, се случи в 57-ата минута, когато Александър Цветков намери много добре Кирил Десподов, който бе оставен напълно сам в наказателното поле, футболистът с номер 99 обаче отправи много слаб удар по земя, който въобще не затрудни Василев.

В 63-ата минута Александър Георгиев стреля с глава от близко разстояние, Василев спаси и така отби топката, че Йонсен да не можа да играе с нея. Нападателят бе останал сам срещу вратата.

Набъбващият брой пропуски започна да изнервя треньора Любо Пенев край страничната линия, който на моменти вдигаше ръцете си в отчаяние.

Черешката на тортата от пропуски за Литекс бе поставена в 77-ата минута, когато Кирил Десподов отправи бомбен удар от пряк свободен удар. Ивайло Василев не се намеси добре и прати топката право към Малинов, който стреля с глава, но разтресе напречната греда.  Антон Недялков направи опит за добавка, но бе веднага затворен.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение