3. Монтана потопи Черно море в късна драма на „Огоста” (ВИДЕО)

Монтана потопи Черно море в късна драма на „Огоста” (ВИДЕО)

Двубоят завърши при резултат 3:2, разликата с Пирин е само две точки

Монтана постигна първата си победа в А група след седем месеца и половина. Отборът на Емил Велев победи Черно море в среща от 33-ия кръг на А група. Двубоят на стадион „Огоста” завърши при резултат 3:2.

Този успех е и много важен за последния Монтана, който вече е само на две точки от Пирин в класирането.

Домакините започнаха по-агресивно двубоя и в началните минути пред момчетата на треньора Емил Велев се откриха добри възможности за гол. В 9-ата минута Михаил Венков допусна сериозна грешка в защита, като допусна Иван Коконов да излезе сам срещу Георги Китанов и да шутира. Вратарят на „моряците” обаче бе на мястото си, излезе на време и успя да спаси.

В 13-ата минута гостите също можеха да открият. При центриране в наказателното поле капитанът Георги Илиев бе оставен непокрит, опитният футболист моментално шутира, но Христо Иванов спаси силния удар по земя.

Монтана поведе в 28-ата минута. Домакините проведоха много добра атака, срещу която защитата на варненци не противодейства по никакъв начин. Оливие Боне и Сергей Георгиев комбинираха от дясно, Георгиев бе изведен в наказателното поле, където отправи успоредно на голлинията подаване към Коконов и той от близо не сгреши.

Отговорът на възпитаниците на Никола Спасов обаче не закъсня. Две минути по-късно Тодор Паланков подаде към Симеон Райков в наказателното поле и той с хубав удар от въздуха не остави никакви шансове на капитана на домакините.

Отборът на Монтана започна и второто полувреме вдъхновено. В 50-ата минута Иван Стоянов бе намерен много добре в половината на гостите и моментално се отправи към вратата, но играта бе спряна със сигнал за засада. Такава обаче нямаше, защото Тодор Паланков бе я покрил. Това, разбира се, предизвика гневна реакция както от футболистите и треньорския щаб, така и от феновете.

В 54-ата минута обаче усилията им се увенчаха с успех. Тимът на Велев проведе страхотна атака, при която Иван Минчев намери по великолепен начин Иван Коконов, той веднага шутира, но Китанов отрази. Топката обаче попадна право в дебнещия Иван Стоянов, който със силен удар се разписа. Така, опитният футболист прекъсна головата си суша. За последно той се разписа отново срещу Черно море, но с екипа на ЦСКА през 2014 г.

След попадението Никола Спасов пусна в игра нападателят Бакари. Той поведе атаката на „моряците”, които се хвърлиха в преднипозиции и се оголиха в защита. Монтана се опита да се възползва от това и проведе няколко опасни контраатаки. В 68-ата минута Минчев прати топката във вратата на гостите за трети път, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 81-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Георги Ангелов фаулира Пламен Николов в опита си да играе за топката и съдията Георги Кабаков веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Матиа Курьор, който изпълни със самочувствие и прати в противоположния ъгъл.

Драмата до края бе пълна. В игра влезе нападателят Атанас Илиев. Именно той стана големият герой за Монтана. Илиев се разписа в първата минута на добавеното време, след като се възползва от неумела проява на Кубилали в защита. Петър Атанасов прати в наказателното поле, но защитникът не успя да изчисти добре и таранът на домакините се възползва от това по най-добрия начин.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение