3. Монтана подари победата на Левски (видео)

Монтана подари победата на Левски (видео)

Левски ще зимува на второто място в класирането на „А” група. „Сините” спечелиха без особени проблеми гостуването си на Монтана с 3:0.

Левски ще зимува на второто място в класирането на „А” група. „Сините” спечелиха без особени проблеми гостуването си на Монтана с 3:0. Те обаче получиха откровен подарък през първото полувреме, когато груба грешка на Станислав Жеков позволи на гостите да стигнат до попадение чрез Дани Младенов. Обичайният заподозрян Гара Дембеле реши спора с втори гол за Левски в 61-ата минута. Малиецът с френски паспорт отбеляза 26-ия си гол този сезон в 92-ата минута след нова грешка на Христо Иванов, оформяйки класическата победа.

Теренът на стадион „Огоста” беше тежък, което определено се отрази в негативен план на качеството на футбола. Левски владееше инициативата през цялото време и не допусна изненада.

Левски натисна от самото начало. В 5-ата минута „сините” бяха съвсем близо до гола. Първо Балтанов засече по изключителен начин с пета центриране от ъглов удар, топката срещна напречната греда и се върна, но Гара Дембеле не успя при добавката да порази вратата на домакините. Чернокожият нападател получи някаква контузия в тази ситуация, но все пак продължи срещата.

След два неуспешни опита на Даниел Младенов се стигна до 26-ата минута, когато крилото вече съумя да открие резултата. Това обаче стана с „помощта” на Станислав Жеков, който в наказателното поле не успя да изчисти топката и тя му бе открадната от Жоазиньо. Бразилецът фино я сложи на главата на Младенов, за когото остана най-лесното – да я вкара с глава във опразнената от Христо Иванов врата.

Монтана реагира адекватно. В 31-ата минута домакините пропуснаха изгодна ситуация, при която Луис Едуардо излезе на чиста позиция, но Митрев, който пазеше вместо Акалски, изби и запази суха мрежата си.

Второто полувреме продължи с много борба в средата на терена. Острите сблъсъци преобладаваха за сметка на футбола.

Левски сякаш реши всичко в 61-ата минута, когато Дембеле засече с глава центриране на Гаджев от ъглов удар и отбеляза 25-ия си гол този сезон.

В 67-ата минута Монтана можеше да намали изоставането си. Луис Едуардо направи класическа задна ножица от точката за изпълнение на дузпа, но само благодарение на намесата на Сержиньо Грийн, който с глава отклони траекторията на топката, предотврати сигурен гол във вратата на Митрев.

В 92-ата минута Левски вкара трети гол след втора грешка на вратаря Христо Иванов. Той не успя да улови мократа топка след удар на Гара Дембеле и за трети път трябваше да я вади от мрежата си.

Така Левски взе трите точки и събра 32. „Сините” отстояват на 2 точки от лидера Литекс, който гостува утре на Калиакра. Монтана се намира на 10-ата позиция с 16 точки, с 5 над опасната зона.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение