3. Миньор (Пк) нанесе седма поредна загуба на трагичния Сливен

Миньор (Пк) нанесе седма поредна загуба на трагичния Сливен

Миньор (Пк) може вече да диша по-спокойно за оставането си в „А” група, след като победи с 1:0 при гостуването си на Сливен, в последния мач от 20-ия кръг на „А” група. По този начин перничани нанесоха седма поредна загуба на „войводите”.

Единственият гол в срещата падна още в 4-ата минута, когато Христо Господинов отбеляза от около 25 метра с перфектен диагонален удар в десния ъгъл на Здравко Чавдаров. Гостите играха компактно в защита и не дадоха много шансове на Сливен да създадат чисти положения. Възпитаниците на Георги Дерменджиев пък опитваха изцяло с центрирания да превземат пернишката крепост, показвайки пълна липса на идеи в атака.

Първото полувреме мина изключително скучно, а вялата игра на Сливен напълно устройваше гостите.  Дерменджиев предприе смяна на почивката и пусна в игра Иса, който също потъна в посредственост. Втората част отново премина с множество центрирания пред Чворович, а Миндев и Иван Стоянов опитаха да си изпросят дузпа, но реферът Игнатов правилно подмина ситуациите. В заключителните 15 минути от мача домакините обсадиха вратата на Миньор, но успяха да стигнат само до 2-3 мелета.

По този начин тимът на Йордан Лечков вече има седем поредни загуби и остана с 24 точки, а Миньор излезе на 12-а позиция с 21 точки. В събота перничани приемат лидера ЦСКА на собствения си стадион.

16.  Беласица 14  20  12  15 - 37 -22
НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски (СЪСТАВИ)

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача