3. Миньор обърна Сливен под Сините камъни с три гола в последните 20 минути

Миньор обърна Сливен под Сините камъни с три гола в последните 20 минути

Перничани с първа победа през пролетта, Сливен с първа загуба при Дуци Симонович

Миньор постигна първа победа през пролетта, след като обърна в Сливен местния отбор и нанесе първа загуба на тима при епизод 2 на ерата „Дуци Симонович”.

Така отборът на Тони Велков продължи хубавото си представяне, започнало през есента и прекрати мини серията от два мача без победа.

В прекрасното време на стадион „Хаджи Димитър” двата отбора се вкопчиха здраво в борба още от първите минути. Сливен бе по-добрият отбор през първото полувреме, а Миньор тотално надигра своя противник в последните 30 минути на мача, след като домакините странно започнаха да играят далеч по-зле. За капак на всичко в последните секунди вратарят Караманов изпусна топката от ръцете си и така тотално довърши своя тим.

Сливен започна добре мача. След няколко нелоши атаки още в 25-ата минута новото попълнение и единствен чужденец в отбора Адриано Миранда бе спънат в наказателното поле и реферът Радан Мирянов отсъди дузпа. Зад точката застана „Палача на Левски” Деян Христов, който с премерен удар в долния ляв ъгъл направи 1:0.

До края на първата част нямаше нови чисти положения за гол пред някоя от двете врати. Лошото и за двамата треньори обаче бе, че трябваше да направят по една принудителна смяна, след като капитанът на Сливен Миндев и Ивайло Цветков от Миньор се контузиха.

През втората част, Миньор имаше хубаво положение още в 55-ата минута, след като Витанов отправи страхотен изстрел, но Караманов спаси. Две минути след това Иванович на два пъти пропусна да изравни.

В 65-ата и 67-ата минути пък Сливен на два пъти пропусна да направи 2:0 след хубави изяви на преотстъпения Александър Тонев.

От там нататък дойдоха минутите на гостите. В 71-ата минута Пламен Крумов получи подаване на около 25 метра и със страхотен изстрел с външен фалц изравни.

В 84-ата минута пък сърбинът Иванович нахлу отдясно в наказателното поле и пусна много хубав пас на главата на неговия сънародник Делибашич, който направи 2:1 на празна врата, след като Караманов излезе неразчетено.

В даденото от рефера продължение Мартин Стоев стреля отдалеч след фаул, а Евгени Караманов изпусна куриозно топката за 1:3.

Така Миньор отново мина с 3 места напред в класирането и вече е 6-и, а Сливен заема 12-ата позиция.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение