До тогава ползвател остава първодивизионният ЦСКА.
"Проведох срещи с двете страни на този процес - ЦСКА и стадион "Българска армия". Не е възможно ЦСКА 1948 да играе своите мачове на стадиона, тъй като в момента ползвател е "ПФК ЦСКА" ЕООД. Той е отдаден миналата година, през февруари за ползване до момента на приключване на конкурс за трайно наемане и ползване на базата. На 6 януари тази година базата на ЦСКА, включително и "Панчарево", е апортирана в Национална спортна база - дружество с търговска цел към министерството на младежта и спорта. След решението на Министерски съвет следват редица административни действия, които в момента се реализират. Конкурсът все още не е обявен. За да се пристъпи към него, трябва да се получи акт за собственост. Възможно е и някой друг да наеме тези бази. Това е конкурс. Всеки може да участва, стига да отговаря на условията.", заяви тя.
Министър Дашева: Всеки може да наеме базите на ЦСКА
"Трябва да има приоритизиране на спортовете", категоричен е служебният министър на спорта
Новият министър на младежта и спорта в служебното правителство - професор Даниела Дашева, заяви в студиото на "Тази сутрин" на Би Ти Ви, че конкурс за базите на ЦСКА - стадион "Българска армия" и "Панчарево", ще бъде обявен при приключване на административните процедури и всеки може да заяви желание да използва съоръженията, стига да отговаря на определени условия.
Проф. Дашева изрази съжаление, че проблеми със стопанисването на спортните съоръжения в България има, но министерството прави всичко възможно инфраструктурата да бъде осъвършенствана и оптимизирана.
"Не цялата спортна инфраструктура принадлежи на министерството, а и на общините, така че трябва да има едно добро сътрудничество между общинско ниво, Министерството на младежта и спорта и клубовете в някои случаи, така че да се намери възможност тя да бъде развивана и да бъдат влагани инвестиции. Държавата го прави, но съоръженията се нуждаят от много средства, за да бъдат приведени във вид, годен за практикуване на спорт. Аз не бих тренирала в такава база, а и не бих посъветвала спортистите да тренират, защото като цяло тя е опасна. Това не са условия, в които трябва да се провежда спорт за всички, както и тренировъчен процес в сферата на елитния спорт", категорична е тя.
Проф. Дашева заяви, че за да бъдат постигнати успехи, няколко спорта трябва да бъдат с приоритет пред други и най-вече тези, които през годините са донесли слава на България на големи състезания.
"Още преди да стана министър съм изразявала мнение, че трябва да има приоритизиране на спортовете. Не е възможно с финансовите средства, които притежава спорта, да финансираме изключително голям брой спортове. Има такива, които в годините са доказали своите успехи на олимпийски игри - основно борба, като наш традиционен спорт. Смятам, че трябва да финансираме задължително три базови спорта - лека атлетика, гимнастика и плуване, както и зимни спортове, в които имаме успехи - биатлон, сноуборд. Също художествена гимнастика. Поне 10 спорта трябва да бъдат с приоритет", завърши тя.