3. Медиите в Португалия доволни от Порто и Спортинг

Медиите в Португалия доволни от Порто и Спортинг

Вчера вечерта родните грандове ЦСКА и Левски излязоха за поредните си мачове от турнира Лига Европа срещу два от най-големите колоса на Португалия, съответно Порто и Спортинг (Лисабон)

Вчера вечерта родните грандове ЦСКА и Левски излязоха за поредните си мачове от турнира Лига Европа срещу два от най-големите колоса на Португалия, съответно Порто и Спортинг (Лисабон). „Армейците” бяха домакин на „драконите” на националния стадион „Васил Левски”и загубиха с 0:1, докато „сините” гостуваха на митичния „Жозе Алваладе”, където бяха размазани с 5:0. След мачовете, трите водещи португалски всекидневника – „А Бола”, „Рекорд” и „О Жого” се обединиха около мнението, че българските отбори са станали лесна плячка за далеч по-опитните Спортинг и Порто.

„А Бола” пише, че тимът на Спортинг е започнал много трудно срещу Левски, но впоследствие се е справил с лекота със задачата си. Изданието се хвали с факта, че Жоао Перейра е успял да неутрализира Жоазиньо, а голямата звезда Дембеле се е запомнил само с пропуска си в 1-та минута.

За мача на Порто с ЦСКА пък „А Бола” акцентира върху нападателя на „драконите” Фалкао. Колумбиецът вкара единственото попадение в 15-ата минута, с което донесе 11-а поредна победа на Порто във всички състезания.

Вестник „Рекорд” пък набляга на факта, че тимът на Спортинг е забравил поне в този мач за трудностите в атака, които изпитва от началото на сезона. Изданието с гордост заявява, че „лъвовете” са надиграли „сините” по категоричен начин, доближавайки се с още една крачка към следващата фаза на турнира.

Относно мача ЦСКА – Порто, „Рекорд” коментира, че „драконите” са стигнали до успеха след не особено качествена игра. „През първите 45 минути домакините от ЦСКА изглеждаха напълно безпомощни, но Порто пропусна да вкара още и да чака спокойно края на мача. Един път и гредата се оказа верен помощник на вратаря”, се пише в изданието.

"О Жого" пък констатира, че Спортинг е спечелил убедително срещу Левски, с което е дал нов живот на своите привърженици.

И това издание отбелязва липсата на агресивност в играта на ЦСКА срещу Порто, като все пак посочва, че "армейците" са показали на Порто през второто полувреме, че също могат да създават опасности за противниковата врата.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира