3. Манчестър Юнайтед и Лудогорец се разминаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед и Лудогорец се разминаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червените дяволи останаха втори в група "А", въпреки че победиха в мразовита Украйна, Мхитарян с първи гол

Манчестър Юнайтед се класира за фазата на елиминациите в турнира Лига Европа след победа с 2:0 над Заря (Луганск) на тежък терен в студена Украйна. Голове на Хенрик Мхитарян в началото на второто полувреме и на Златан Ибрахимович в края осигуриха четвъртия успех за тима на Моуриньо в група „А”.

Въпреки това, червените дяволи излизат от групата като втори и ще бъдат в урната на Лудогорец на жребия за 1/16 финалите в Лудогорец, което означава, че двата отбора ще се разминат.

Юнайтед остана с точка по-малко от Фенербахче, победил Фейенорд с 1:0 насред Ротердам. Турският тим ще бъде сред евентуалните съперници на българския шампион наред с Бешикташ и Османлъспор.

А равенство устройваше Юнайтед, независимо от резултата в другия мач. Статистиката обаче беше много тревожна. Червените дяволи бяха загубили 8 от последните си 9 гостувания в Европа, и равенство в другото (без квалификациите).

Защитникът Ерик Бейли се завърна в стартовия състав. Той не беше играл от мача с Челси през октомври, когато се контузи. Футболистът от Кот д’Ивоар си партнираше в центъра на отбраната с Маркос Рохо, докато Серхио Ромеро започна вместо Давид де Хеа под рамката и на два пъти разколеба украинците.

През първото полувреме в Одеса нямаше чисти положения. Пол Погба, Ерера и Мата не успяха да изведат гостите напред, докато домакините също имаха своите ситуации. Червените дяволи обаче имаха значително преимущество в притежанието на топката – 70:30%.

Три минути след подновяването на играта гостите откриха след самостоятелен рейд на Хенрик Мхитарян. Арменецът вкара първия си гол за Манчестър Юнайтед, като това се случи в 11-ото му участие за тима.

При идентична ситуация, при която домакините лековато изгубиха топката и се създадоха условия за контраатака, Златан Ибрахимович сложи точка на спора, останал сам срещу вратаря.

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача