3. Лудогорец започна с победа участието си в Шампионска лига (ВИДЕО)

Лудогорец започна с победа участието си в Шампионска лига (ВИДЕО)

Българския тим победи с 2:0, но може да съжалява, че резултатът не е по-убедителен

Участникът на България в Шампионска лига Лудогорец започна без проблеми участието си в квалификациите на турнира. На стадион „Лудогорец арена“, българският шампион победи Младост (Подгорица) с 2:0 и така гледа спокойно към реванша в Черна гора след седмица.

Головете за българския тим бяха отбелязани от Козмин Моци от дузпа и Джоди Лукоки през първото полувреме.

От началото до края на срещата Лудогорец властваха на терена. Още от първите минути се видя какви са нагласите и на двата отбора, като домакините постоянно атаквуаха, докато гостите се отбраняваха дълбоко с собствената си половина.

Резултатът дойде още в 13-та минута, когато Джоди Лукоки бе съборен в наказателното поле докато влизаше на скорост. Отсъдената дузпа бе реализирана хладнокръвно от Козмин Моци, който прати топката в средата на вратата.

След откриването на резултата, атаките на Лудогорец не спираха. В 26-та минута Натанел проби мощно по левия фланг, центрира към Кишеда, който стреля с глава. Ударът бе избит от вратаря, но нахлуващият отдясно Лукоки прати топката в мрежата за 2:0.

До края на първата част домакините имаха още редица възможности за гол и единственото им разочарование можеше да бъде, че резултатът не е по-категоричен в тяхна полза.

Второто полувреме премина в по-ниско темпо от страна на Лудогорец, като Младост дори си позволи на няколко пъти да погледне към вратата на зелените. Все пак отлични възможности за нов гол се откриха пред Кафу, Лукоки и Вандерсон, но те не успяха да ги реализират.

Особено фрапиращ бе пропускът на Лукоки в 84-та минута, когато получи топката на метър от вратата, но вместо да отбележи спокойно, той я изпрати с мощен шут далече над целта.

Така Лудогорец взе комфортен аванс преди реванша в Подгорица идната седмица, където не би трябвало да срещнат трудности, ако играта на двата отбора днес се повтори.

Гьонов: Лигата сама ще прецени какъв да е форматът на първенството

"Бъдещата Лига ще бъде по-лесно управляема, защото ще са 30 клуба", смята той

Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.

Спартак Варна е спасен!

Бизнесменът Павлин Николов разкри на среща с ветерани, че клубът има финансова стабилност до Нова година

Черно море се събра без Илиан Илиев

"Моряците" тренират отново след 2 почивни дни

Босът на Спартак остави клуба без осветление и диспенсър

Шокиращи действия на бизнесмена, който се оттегля от клуба

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия