3. Лудогорец тресна Динамо и пренаписа историята (ВИДЕО)

Лудогорец тресна Динамо и пренаписа историята (ВИДЕО)

”Орлите” спечелиха с 2:1 на „Максимир” след голове на Абало и Безяк

Българският шампион Лудогорец продължава страхотното си представяне в евротурнирите, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Динамо (Загреб). Срещата се игра на стадион „Максимир” и бе от програмата на група „В” на турнира Лига Европа.

С успеха си „орлите” пренаписаха историята на родния футбол, след като се превърна в първия български тим, който печели своята група в евротурнирите. Освен това разградчани станаха първият български клуб, който постига победа на хърватска земя. До момента единствено Левски бе стигал до точка – 0:0 с Хайдук (Сплит) през 1999-а година.

Българският шампион откри резултата в 28-ата минута чрез Абало, а Динамо изравни с гол на Чоп в даденото от рефера продължение на първата част. Крайното 2:1 пък оформи головата машина на Лудогорец Роман Безяк, който в 73-ата минута се подигра с именития Шимунич. Словенецът се превърна и в голмайстор на тази група „В” със своите 4 попадения.

Старши треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев пък стана първият български треньор с 8 победи в 1 сезон в европейските клубни турнири, задминавайки рекорда на Станимир Стоилов. Съответно „орлите” станаха и първият български клуб с 8 победи в 1 кампания в Европа, задминавайки постижението на Левски от 2007-а година.

Двубоят започна малко по-активно за домакините, които още в 3-та минута стреляха към вратата на Лудогорец, но Чворович спаси. В 11-ата пък, Соудани опита късмета си извън пределите на наказателното поле, ала кълбото профуча покрай лявата греда на стража на българите.

В ответната атака Марселиньо овладя пред наказателното поле на Динамо и стреля с десния крак, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря на домакините.

В 23-ата минута пък, Динамо изтърва златен шанс да поведе в резултата, след като Чоп засече с глава центриране от корнер, но Шоко изчисти от голлинията. 180 секунди по-късно Абало засече от воле центриране на Александров от десния фланг, но ударът му не се получи и кълбото излезе в аут.

Така дойде 28-ата минута, когато Марселиньо получи пред наказателното поле на домакините и с елегантен пас изведе Абало зад гърба на отбраната на Динамо, а испанецът с едно отиграване преодоля Сандомиерски за 1:0.

Този гол пообърка за малко играчите от Загреб и в 35-ата минута Шоко намери Марселиньо непокрит пред пеналта на домакините, бразилецът стреля, но над вратата.

До края на полувремето Динамо осъществи териториален натиск, който даде резултат в добавеното продължение на първата част. Тогава Памич центрира от корнер, топката се отби в главата на двама играчи на Динамо, преди да стигне до Чоп, който също с глава, оставен сам във вратарското поле, нямаше проблем да изравни.

Втората част също стартира с натиск на тима от Загреб и в 59-ата минута Фернандес навлезе към центъра от лявото крило и стреля с десния крак, топката премина покрай лявата греда на Лудогорец.

Надмощието на Динамо обаче не водеше до чисти положения пред Чворович, а в 73-та минута българите удариха болезнено противника си. Тогава Абало получи в наказателното поле отляво и подаде за Безяк в центъра, той мушна топката между краката на Шимунич и с десния крак прониза за втори път Сандомиерски.

120 секунди след това Кайсара премина като пътен знак Шимунич и подаде по земя към точката на дузпата, Безяк първо се размина с топката, след това Александров засече с левия крак, но вратарят на Динамо спаси с върха на пръстите.

В самия край на мача, в 90-ата минута, домакините можеха да изравнят, след като Чоп засече с глава центриране от дясно, но стреля покрай вратата.

7 победи

Нови голове до края нямаше и така Лудогорец се поздрави с успеха с 2:1 и така остана непобеден в група „В” на турнира Лига Европа.

Иван Кирилов: Сотков няма да поема Спартак Вн

Вижте какво каза изпълнителният директор на "соколите"

Кметът на Пловдив говори за състоянието на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Пловдивчани трябва да се гордеят, че имат съоръжение като стадион "Христо Ботев", каза Костадин Димитров

Феновете на Лудогорец атакуват Андерлехт

Интересът от страна на феновете на Лудогорец към третия мач на отбора в основната фаза на Лига Европа - гостуването на Андерлехт, отново е голям, съобщават от разградския клуб