3. Лудогорец се справи с 10 от Берое и отива на 1/4-финал за Купата на България с Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” победиха с 1:0, Валдемар Боровский бе изгонен през първото полувреме

Лудогорец победи Берое в двубоя-реванш от турнира за Купата на България. „Орлите” се наложиха с 1:0 на своя „Лудогорец Арена” и  така след общ резултат 2:2 (1:2 от двубоя в Стара Загора) продължават в 1/4-финалната фаза на надпреварата, където ще играят срещу Литекс. Първият двубой е на 4-и март в Ловеч.

Единственият гол вкара Жуниор Кишада през първото полувреме. Гостите имаха нелеката задача  да доиграят срещата с човек по-малко след като новото попълнение Валдемар Боровский получи два жълти картона до 14-ата минута след нарушения срещу Златински и Мисиджан.

Гостите от Стара Загора започнаха срещата със самочувствие и първите удари  в двубоя бяха отправени именно от възпитаниците на Хубчев. Заралии можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава те получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция спрямо вратата на Владислав Стоянов. Жуниор Мапуку се нагърби с неговото изпълнение, прехвърли стената и топката профуча покрай дясната греда. След това последва удар на Керкар от дистанция.

Първоначалният устрем на Берое обаче напълно потушен, въпреки че не бяха минали и 15 минути от първия съдийски сигнал. В 9-ата минута домакините проведоха добра атака по десния фланг, Михаил Александров намери с остър пас Върджил Мисиджан в наказателното поле, той успя да увлече двама бранители, чукна веднага към Кишада, който моментално шутира, пращайки топката в долния десен ъгъл неспасяемо за Благой Макенджиев.

Другият момент, който се отрази на стратегията на гостите, стана в 14-ата минута. Тогава главният съдия Станислав Ставров показа втори жълт картон на дошлият през зимата в Берое Валдемар Боровский, което направи задачата на старозагорци в този двубой още по-сложна. Той игра с високо вдигнат крак срещу Мисиджан. Преди това фаулира Христо Златински, за което получи официално предупреждение.

Очаквано, домакините заиграха още по-агресивно, да налагат силна преса и пред тях се откриха няколко добри положения. Голмайсторът Кишада отправи опасен удар в 22-ата минута, но топката профуча покрай лявата греда. Марселиньо също опита късмета си – той бе намерен от Александров в наказателното поле и отправи техничен удар с пета, но Макенджиев успя да спаси.

Въпреки всичко, беройци отказаха да развеят бялото знаме и продължиха да търсят своите шансове. В самия край на първото полувреме заралии можеха да възстановят равенството. Самир Аясс изведе много добре Керкар в наказателното поле, той оправи плътен удар по земя, Владо Стоянов плонжира, но не успя да играе с топката и само я изгледа как премина покрай лявата греда.

През второто полувреме Лудогорец изцяло контролираше играта и можеше да вкара още, но стабилните изяви в защита на Берое не позволиха това да се случи. Гостите от Стара Загора продължаха да търсят своите шансове и правят опити да контраатакува, колкото и трудно да е с човек по-малко. Те бяха много близо до гол в 52-ата минута, когато се прояви една от големите слабости на Лудогорец – позиционирането при статичните положения. След изпълнение на ъглов удар Зафиров засече с глава, но топката премина близо над горната греда.

Постепенно, колкото повече наближаваше края на двубоя темпото на играта видимо спадна. Футболистите на Лудогорец видимо намалиха оборотите, но продължаваха да контролират играта. Опасностите и пред двете врати липсваха в заключителните минути и така разградският тим се поздрави с победата и класирането напред в турнира.

Бивш треньор на ЦСКА и Локо Пд поема Хебър

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Ивелин Попов намекна, че Станислав Шопов се завръща в Ботев (Пловдив)

Вижте какво написа Попето за халфа на ЦСКА

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи