3. Лудогорец продължава да диша във врата на ЦСКА след минимален успех над десетима "железничари" (видео+снимки)

Бадема донесе победата над Локомотив София, "червено-черните" с човек по-малко цяло второ полувреме

Отборът на Лудогорец взе важна победа над Локомотив София и се доближи на две точки от лидера ЦСКА, преди домакинството на „армейците” на Ботев Враца.

В среща от 27-ия кръг на „А” група разградчани записаха минимален успех с 1:0 над „железничарите” на стадион „Българска армия”. Единственото попадение в двубоя отбеляза Емил Гъргоров в 33-ата минута. Символичните домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко след като Александър Младенов бе изгонен с втори жълт картон в заключителните минути на първата част. Това отприщи вълна от недоволство сред феновете на „червено-черните”, част от които напуснаха стадиона преждевременно.

Гостите от Разград имаха пълно превъзходство преди почивката, но в действията им личеше припряност особено в завършващата фаза. Пропуски за Лудогорец през първата част направиха Марселиньо и Иван Стоянов преди да падне победния гол от една наглед безобидна ситуация.

В 33-ата минута при една изсипана топката в наказателното поле на Локомотив, бранител на „железничарите” изчисти топката нескопосано, а от неговата грешка се възползва Емил Гъргоров, който с хубав удар от петнайсетина метра прати кълбото в долния ляв ъгъл.

Малко по-късно гостите можеха да удвоят преднината си, но силен удар на Дяков премина на сантиметри над напречната греда. В продължението на първата част главният рефер Георги Кабаков, който не пестеше картоните в днешния мач показа второ официално предупреждение на Александър Младенов, който извърши глупаво нарушение в центъра. По този начин Локомотив остана с човек по-малко на терена още преди почивката.

Въпреки численото неравенство домакините се държаха достойно през второто полувреме и дори сътвориха една-две опасности пред вратата на Урош Голубович. Пропуски за „железничарите” обаче направиха резервата Борис Кондев и Костадин Велков.

От своя страна и разградчани можеха да отбележат и да увеличат преднината си, но на няколко пъти Михаил Александров, а също и Емил Гъргоров не съумяха да пронижат за втори път мрежата зад Валентин Галев.

По този начин отборът на Лудогорец, който е втори във временното класиране вече има актив от 61 точки и изостава само на две зад водача ЦСКА, който обаче е с мач по-малко. Тимът на Локомотив София пък заема незавидната 13-ата позиция с 19 пункта, на 5 пред зоната с изпадащите тимове, оглавена от Видима-Раковски.