3. Лудогорец на 1/4-финал за Купата след драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец на 1/4-финал за Купата след драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Райнов и Виданов изпуснаха за Берое

Лудогорец хвана последния влак за 1/4-финалите от турнира за Купата на България. Шампионите победиха Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи у дома. Редовното време завърши 1:1.

Камен Хаджиев изведе гостите напред в 24-ата минута. 12 след това Густаво Кампаняро изравни от дузпа. При наказателните удари Райнов и Виданов изпуснаха за Берое, а единствено Александър Василев не успя да вкара за Лудогорец.

Треньорът на шампионите Димитър Димитров - Херо беше направил цели 11 промени в титулярния състав в сравнение с мача срещу Етър (4:0) за първенство. От първата минута започнаха дори младите Александър Василев и Светослав Ковачев. На пейката останаха Марселиньо, Анисе, Пластун, Натанаел, Лукоки и Кешерю, а Вандерсон, Сисиньо, Моци и Дяков дори не влязоха в групата.

Гостите също бяха без някой основни футболисти, начело с голмайстора Мартин Камбуров. Като, Еуженио и Адамович също липсваха от стартовия състав.

След четвърт час игра Лудогорец можеше да поведе в резултата. Жоао Пауло на два пъти пропусна, като в 16-ата минута от чиста позиция шутира право във вратаря Перниш. Преди това пък не учели вратата.

В 24-ата минута гостите малко изненадващо стигнаха до гол. Камен Хаджиев се възползва от центриране от корнер и с глава оплете топката в мрежата за 0:1.

Все пак в 36-ата минута Лудогорец се върна в мача. Реферът свири спорна дузпа. Срещу Кампаняро действително имаше нарушение, но то беше извън наказателното поле. Той обаче падна вътре и Георги Димитров посочи бялата точка. Самият Кампаняро стреля точно за 1:1.

До края Мисиджан пропиля с лекота две изгодни положения, а в 41-ата минута Берое можеше да вкара втори гол, но Райнов се размина с топката на празна врата след прострелно центриране на Карачанаков.

Втората част стартира с опасност пред вратата на Берое. Форстър намери Светослав Ковачев, който пое и шутира, но не намери целта.
В 58-ата минута Жоао Пауло се измъкна на голова позиция и без да се бави отправи силен изстрел, но Перниш бе заел добра позиция и изби в корнер.

Херо пусна в игра Анисе и Кешеру. Именно румънецът можеше да донесе успеха на шампионите, но ударът му с глава в 80-ата минута профуча на сантиметри от десния стълб.

В 84-ата не реферът не отсъди дузпа за игра с ръка на Павел Виданов в наказателното поле на Берое. Цялата резервна скамейка на домакините, начело с Димитър Димитров скочи да претендира за нарушение, но Георги Димитров не промени решението си.

Няколко минути по-късно Абел Анисе намери Кешеру. Нападателят шутира отблизо, но отново Перниш спаси.

Секунди по-късно Антон Карачанаков напредна и опита да вкара втори гол за своя тим, но не успя да намери очертанията на вратата.

В игра за Лудогорец се появява и Марселиньо, а удар на Мисиджан още в началото на продълженията беше уловен от отличния в тази среща Перниш. В 97-ата минута отново Мисиджан провали разгардчани. Той беше изведен от Кешеру зад защитата на гостите. Ударът му обаче мина встрани от вратата.

В 109-ата минута и напречната греда помогна на Берое след удар на Марселиньо. Шест след това удар на Мисиджан се отби в страничния стълб. До края Кампаняро и Анисе изпуснаха и се стигна до дузпи.

Наказателните удари започнах а с пропуск на капитана на гостите Мартин Райнов. Неговият удар беше уловен от Ренан. При 3:3 младият Василев стреля над вратата и върна интригата. Но за много кратко - Павел Виданов направи същото секунди след това. Форстър сложи край на спора, реализирайки за 4:3.

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция