3. Лудогорец допусна два гола на свой терен, но остави живи шансовете си срещу Цървена звезда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани изпуснаха питомното и ще гонят дивото в Белград на "Мала Маракана"

Лудогорец и Цървена звезда завършиха 2:2 в интригуващ първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Лудогорец доминираше през първото полувреме и откри малко преди почивката след индивидуален рейд на Джонатан Кафу.

Но веднага след подновяването на играта Звезда ужили разградчани. Също след солова акция Александър Катай преодоля защитата и вратаря Владо Стоянов. А Гюлор Канга препарира националния ни вратар в 66-ата минута с падащ лист от разстояние за пълния обрат.

Лудогорец не се предаде, като успя да се пребори за равенство с гол на резервата Клаудио Кешерю, а дори можеше да вземе и крайната победа, но удар на Натанаел от воле мина покрай вратата.

Реваншът е на 2 август от 21:30 ч на стадион „Райко Митич” в Белград, където Лудогорец задължително трябва да вкарва голове и да търси победата.

При евентуален успех, разградчани, които преди две години играха в групите на Шампионската лига след успех по пътя си срещу другия сръбски гранд - Партизан, ще се класират за плейофния кръг, където ще бъдат непоставени, а и ще си осигурят участие в групите на Лига Европа. При негативен развой отборът на Георги Дерменджиев ще може да атакува групите на Лига Европа през плейофите.

Гостите от Белград започнаха по-стабилно, но Лудогорец постепенно овладя инициативата и създаде няколко положения. Първо Марселиньо стреля неточно с глава в 12-ата минута, а после бразилецът прати високо над вратата, след като бе оставен напълно непокрит при статично положение.

Българският национал Марселиньо беше главно действащо лице и в 15-ата минута, когато опита да си изпроси дузпа и получи жълт картон за симулация.

Звезда също дебнеше своите шансове, но Моци и Владо Стоянов разколебаха сръбските шампиони.

Лудогорец усили натиска си и закономерно поведе точно преди почивката. Джонатан Кафу пое топката пред цялата защита на Цървена звезда, финтира двама и накрая и вратаря Кахриман, за да даде аванс на разградчани. Преди това скоростните подавания с по едно докосване не носеха успех и бразилецът Кафу сам се нагърби и сполучи. Точно преди сигнала за край на първото полувреме Лукоки стреля опасно с глава покрай вратата.

Веднага след подновяването на играта обаче Лудогорец получи изравнителен гол, който много наподобяваше техния. Капитанът Александър Катай получи на десния фланг, напредна мощно, нахлувайки в наказателното поле, където финтира двама от Лудогорец. И когато всички очакваха, че той ще подава на свободните си съотборници, Катай мушна в далечния ъгъл на Владо Стоянов – 1:1.

Попадението може да коства много на Лудогорец, защото падна на негов терен.

Звезда можеше да осъществи и пълен обрат, когато Муче се размина на празна врата с меко центриране отдясно на пробилия Сърнич.

Лудогорец потърси втория гол, но хубави удари на Саша и Вандерсон преминаха на сантиметри от вратата на „звездашите”.

Гостите заиграха далеч по-спокойно след изравнителния гол, като имаха и късмет, и стигнаха до втори гол в 66-ата минута, когато Гюлор Канга буквално препарира Владо Стоянов с 30-метрова кандилка.

И когато изглеждаше, че всичко е приключило, се появи резервата Клаудио Кешерю. Козмин Моци хитро му пусна от фаул, а румънският национал плъзна от малък ъгъл покрай вратаря за 2:2.

До края домакините потърсиха успеха, но трудно създаваха положения. Все пак възможност се откри пред Натанел, който прати от воле точно покрай вратата на Звезда.

Гьонов: Лигата сама ще прецени какъв да е форматът на първенството

"Бъдещата Лига ще бъде по-лесно управляема, защото ще са 30 клуба", смята той

Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.

Спартак Варна е спасен!

Бизнесменът Павлин Николов разкри на среща с ветерани, че клубът има финансова стабилност до Нова година

Черно море се събра без Илиан Илиев

"Моряците" тренират отново след 2 почивни дни

Босът на Спартак остави клуба без осветление и диспенсър

Шокиращи действия на бизнесмена, който се оттегля от клуба

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия