3. Лудогорец детронира Берое след нервен реванш в Стара Загора (ВИДЕО)

Лудогорец детронира Берое след нервен реванш в Стара Загора (ВИДЕО)

"Орлите" стигнаха до 1:1 и с общ резултат 3:2 продължават на четвъртфиналите

Шампионът на България Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като отстрани носителя на трофея Берое, стигайки до 1:1 в днешния осминафинален реванш, игран в Стара Загора пред около 4 хиляди зрители.

Първият двубой в Разград пък завърши 2:1 в полза на "орлите" и така с общ резултат 3:2 те продължават напред.

Като цяло мачът не бе особено качествен, като в него преобладаваха нервите, жълтите картони и битката в центъра на терена.

Мачът започна по-енергично за домакините, чиито ентусиазъм обаче бе охладен още в 4-та минута, когато Кишада получи пред пеналта на Берое и опита скрит пас за Марселиньо. Въпреки че бразилецът бе далеч от кълбото Джоман и Здравко Илиев посегнаха за топката и бранителят си отбеляза автогол.

4 минути след попадението Мартинс стреля на пръв поглед опасно от дистанция, но Чворович бе пласиран добре и спаси. Последва шут на Кишада от разстояние с левия крак, топката преминава покрай лявата греда на Караджов.

След това положение темпото спадна и двата тима се захапаха в центъра на терена, а в 31-ата минута Барт засече с глава центриране от корнер, ала Караджов спаси.

Така дойде 41-ата минута, когато Пенев центрира от фаул в пеналта на гостите, бранител на Лудогорец не изчисти добре и топката попадна във Венци Христов, който с красив удар с левия крак изравни резултата - 1:1.

През втората част играта бе още по-накъсана, а в началото двата тима стартираха нервно и набързо натрупаха по няколко картона.

В 57-ата минута Венци Христов опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата, а в 63-ата Чворович спаси лесно шут на Каядо.

Гостите приеха играта в половината си, но бяха добре групирани и не позволяваха на беройци да създадат чисто голово положение пред вратата им.

В даденото от рефера продължение на срещата пък, Динков върна от самата аутлиния в пеналта на гостите едно центриране от корнер, Пенев засече с глава, но Барт също с глава изби пред голлинията.

До края на мача нови голове все пак не паднаха и така двата тима завършиха наравно 1:1. Така след успеха с 2:1 в първия мач, Лудогорец се класира на четвъртфиналите с общ резултат 3:2.