3. Локо (София) удари Пирин в скучен мач пред „шепа хора” (видео)

Локо (София) удари Пирин в скучен мач пред „шепа хора” (видео)

„Железничарите” се наложиха над „орлетата” с 2:0 с попадения на Марчо Дафчев и 400 души на трибуните

Отборът на Локомотив (София) постигна много ценна победа в борбата си за участие в европейските турнири през следващия сезон, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Пирин. Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” и бе последна от програмата на 21-ия кръг на родната „А” група.

Като цяло двубоят не бе никак качествен, а попаденията за столичани бяха дело на Марчо Дафчев в 42-ата и 59-ата минута.

Срещата започна много равностойно, като и двата отбора играеха стабилно в защита, без да поемат излишни рискове. Все пак „железничарите” успяха да наложат териториален превес и да застрашат на няколко пъти вратата на Пирин.

Първо Муши засече с глава центриране в наказателното поле, но кълбото прелетя над вратата, а впоследствие Дяков опита късмета си от воле, ала ударът му бе много слаб и не затрудни Аршинков.

Последваха неточни изстрели на Саидходжа и Дафчев, а най-доброто положение за „орлетата” за първата част дойде от фаул, когато Цветков прати кълбото ниско над напречната греда на Пейков.

Така се стигна до 42-ата минута, когато столичани успяха да излязат напред в резултата. Тогава Марчо Дафчев изпълни перфектно пряк-свободен удар, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Аршинков за 1:0.

До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с по-активна игра на „железничарите”, които натиснаха своя съперник от самото начало. В 59-ата минута Дафчев бе изведен зад гърба на отбраната на гостите, чукна топката покрай стража Аршинков, след което прати кълбото в опразнената врата за 2:0.

След гола темпото на игра продължи да бъде все така ниско, а футболистите на двата тима водеха действията предимно в централната част на терена. Положенията пред двете врати все така ги нямаше, а по всичко личеше, че мачът просто се доиграва.

В последните минути домакините имаха още две хубави положения за гол, като при първото Аршинков спаси удар с глава на Лахчев, а впоследствие Иво Иванов нацели напречната греда след центриране на Добрев.

До края на мача обаче резултатът остана непроменен и така Локомотив (София) се наложи с 2:0 над Пирин в последния мач от 21-ия кръг на родната „А” група.
Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира