3. Локо (София) победи 9 от ЦСКА в двубой, пълен с нерви и картони (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (София) победи 9 от ЦСКА в двубой, пълен с нерви и картони (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Железничарите” се поздравиха след 2:0, разликата на „червените” с Лудогорец остана три точки

ЦСКА започна пролетния дял на А група по възможно най-неприятния начин. „Червените” загубиха от Локомотив (София) с 0:2 като гости в квартал „Свобода”. Освен това те трябваше да завършат мача с 9 души, след директен червен картон на Луис Соарес през първото полувреме и два жълти за Апостол Попов през второто. Головете за „железничарите” реализираха Преслав Йорданов и Владислав Романов.

След червения картон на Соарес до последно главният съдия Георги Кабаков имаше много работа и показа цял куп картони, повечето за футболисти на ЦСКА.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Отборът на „червените” бе като домакин в днешната среща. Огромен брой привърженици дойдоха на стадиона, като дори се наложи на домакините да отворят част от Сектор В, за да може запалянковците да се поберат. Те бяха в центъра на вниманието през второто полувреме, когато се опитаха да счупят част от загражданията в сектора си, като реакцията им бе породена от серия отсъждания на рефера.

С тази загуба, която е втора от началото на сезона, разликата между първия и втория в класирането между ЦСКА и Лудогорец остана три точки, след като „орлите” претърпяха поражение в Ловеч с 0:1. Локо (Сф) се завърна на третото място.

Двата отбора започнаха срещата атакуващо и динамично, но състоянието на терена на стадион „Локомотив” бе много лошо, което допринесе за не толкова високото качество на продукцията на двата отбора. За първите 45 минути по-интересните положения се случиха пред вратата на ЦСКА. Липсата на Серджиу Буш в редиците на „армейците” се усети значително  и липсваше необходимата острота в предни позиции. Футболистите на треньора Младенов така и не успяха да затруднят вратаря Божидар Митрев. Като цяло, в играта на „червените” играчи се виждаше припряност и нервност, част от тях може би се дължаха и на загубата от Лудогорец с 0:1 от Литекс.

ГАЛЕРИЯ ОТ ШОУТО ПО ТРИНУНИТЕ В "НАДЕЖДА" ТУК!

Докато домакините играха видимо спокойно, разчитайки на атаки предимно по фланговете, където активни бяха Даниел Генов и Евертон-Джилио Том. Още в първата минута „железничарите” се стигна до интересно положение в наказателното поле на ЦСКА. Ливраменто шутира след светкавична атака, но топката се отби в ръката на Марин Оршулич. Бранителят бе на около метър от удара, а ръката му долепена за тялото.

Най-сериозното положение за цялото първо полувреме стана именно пред вратата на ЦСКА. Генов намери Том в наказателното поле, бразилецът шутира премерено, но топката премина покрай дясната греда.

Пет минути преди почивката напрежението взе връх и съдията Кабаков се наложи да бърка в джобовете си за картони и с двата цвята. С директен червен картон бе изгонен Луис Соарес, който удари силно без топка Йордан Тодоров. Всички от отбора на „червените” наобиколиха съдията и му потърсиха обяснение, но това доведе до картон с жълт цвят на Кукоч. След последния съдийски сигнал страстите продължиха и официални предупреждения получиха и вратаря Дивиш и Александър Бранеков, който се сдърпаха на път към съблекалните.

Бившият футболист на ЦСКА Емил Гъргоров влезе в игра след почивката на мястото на Ливраменто, което се оказа добър ход от страна на наставника Димитър Васев. В 53-ата минута той отправи майсторско центриране в наказателното поле, след като изпревари Стивън Сънди, към Преслав Йорданов, нападателят засече с глава и не остави никакви шансове на Якуб Дивиш.

Стойчо Младенов реши да рискува въпреки численото преимущество за противника и в игра пусна Неманя Милисавлевич, а малко по-късно и нападателя Стефан Николич. Гостите от „Борисовата градина” се посъбудиха през втората част и погледнаха по-смело към вратата, пазена от Митрев, но така и не успяха да намерят верния път към нея. На два пъти Тони Силва изпробва късмета си с удари, но без резултат.

Всичко за ЦСКА приключи в 79-ата минута. Тогава Апостол Попов получи втори жълт картон и остави своя отбор с девет човека. Защитникът изпусна Романов и го дръпна за фланелката, след което съдията Кабаков моментално му показа пътят към съблекалните.Минута след това се стигна и до втори гол във вратата на Дивиш. Владислав Романов завърши добра атака на домакините, организирана вече срещу девет човека, и сам пред опразнената врата не сбърка, с което окончателно сложи точка на този нервен и пълен с картони двубой.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира