3. Локо (София) не успя да спре победната серия на Черноморец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (София) не успя да спре победната серия на Черноморец (ВИДЕО+СНИМКИ)

”Акулите” спечелиха с 3:0 мача на стадион „Славия” и постигнаха шеста поредна победа в първенството

Черноморец (Бургас) се наложи с 3:0 над Локомотив (София) в среща от 13-ия кръг на родната „А” група. Мачът се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, а „железничарите” играха с човек по-малко от края на първото полувреме, когато Костадин Велков бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон. Иначе „акулите” се представиха по-силно в двубоя и заслужено се поздравиха с трите точки.

Това бе шести пореден успех за Черноморец в първенството. Играчите на Димитър Димитров за последно не победиха в шампионата в края на септември, когато завършиха наравно 1:1 като гост на Черно море. Оттогава досега „акулите” имат само победи.

Локо (София) пък отново не успя да постигне успех, като регистрира шесто поражение в шампионата от началото на сезона. „Железничарите” не са се поздравявали с победа в първенството от средата на септември, когато надвиха Етър с 3:0.

В началото на днешния двубой нямаше много вълнуващи моменти пред двамата вратари. В 15-ата минута Венци Христов стреля много слабо и неточно от около 10-ина метра, а малко след това Юсуф Уатара прати кълбото далеч над напречната греда. В средата на първата част Даниел Пеев се отчете с пропуск за „железничарите”, а в 29-ата минута се стигна по първата по-чиста възможност в мача. Топката бе центрирана в наказателното поле на Локо (София), Цонков я отклони с глава, а след това тя достигна и до Дянков, който стреля силно с десния крак, но кълбото срещна дясната греда и излезе в аут.

В 33-ата минута „акулите” успяха да открият резултата. Венци Христов се разписа, след като, след като нанесе страхотен изстрел от около 15 метра, а кълбото влетя във вратата на Локо (София). В самия край на първата част „железничарите” останаха с човек по-малко на терена, след като Костадин Велков, който по-рано в мача бе получил жълт картон, фаулира Юсуф Уатара, а реферът Никола Попов показа втори жълт картон на защитника на "железничарите". При резултат 1:0 в полза на „акулите” дойде и краят на първото полувреме.

Втората част започна отлично за гостите, които успяха да увеличат аванса си на две попадения още в 47-ата минута. Венци Христов отбеляза втория си гол в мача, след като засече с десния крак центриране в наказателното поле на Локо (София), а кълбото влетя неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Силните изяви на „акулите” продължиха и в следващите минути и пропуски направиха Венци Христов и Лъчезар Балтанов. В 60-ата минута Уатара излезе сам срещу Галев, но не успя да го преодолее, а в 68-ата авансът на гостите стана класически. Юсуф Уатара отбеляза за 3:0, след като засече от близко разстояние центриране в наказателното поле на Локо (София), а кълбото влетя в мрежата на домакините.

До края на срещата не се стигна до нови голове и така Черноморец спечели двубоя с 3:0. След този успех „акулите” вече имат актив от 24 точки и се изкачиха на 4-ото място в подреждането. Локо (София) остава с 11 пункта на 12-ата позиция.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни