3. Локо (Пловдив) изпусна адаша си от София в „железничарското дерби” на „Лаута” (видео)

Двата тима завършиха при нулево равенство, Електричката удря греда

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха наравно 0:0 в „железничарското дерби” на 22-ия кръг на родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в града под тепетата, а най-облагодетелствани от хикса са тимовете на Берое и Черно море, които също имат амбиции да играят в европейските турнири догодина.

Това пък бе пети пореден мач, в който „смърфовете” не успяват да стигнат до трите точки. Иначе домакините могат да съжаляват повече за пропуснатия успех, след като бяха по-активният тим през по-голямата част от мача и дори удариха греда чрез Здравко Лазаров през първата част.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути и двата тима играеха предпазливо в отбрана. Първата хубава ситуация за гол пък се откри пред Джемал Джонсън, който бе изведен сам в наказателното поле на домакините от Караджинов, но след слабо първо докосване на американеца, кълбото отиде право в ръцете на Лучини.

Първият удар в мача пък бе дело на Витанов, който шутира от над 20 метра, ала топката не намери очертанията на вратата на столичани. В 28-ата минута Караджинов също опита късмета си от дистанция, ала и той стреля неточно.

Последваха пропуски на Сержиньо и Базил Де Карвальо, преди да се стигне до 37-ата минута, когато Здравко Лазаров напредна мощно през центъра и шутира по земя с левия крак, но кълбото срещна страничната греда на Галев.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново стартира равностойно, но след началните минути „смърфовете” овладяха инициативата и започнаха да притискат съперника си в половината му. Чистите голови положения обаче така и не идваха, а преимуществото на пловдивчани се изразяваше повече в териториален превес, отколкото в голови ситуации.

В 62-ата минута Йордан Тодоров получи в наказателното поле и стреля от движение с левия крак, ала кълбото премина далеч от вратата на Галев. Наставникът на домакините – Неделчо Матушев, направи всичко възможно, за да стигне отборът му до успеха, като след 80-ата минута на терена рамо до рамо заиграха Здравко Лазаров, Николас Раймонди и Базил де Карвальо.

Атакуващата схема на пловдивчани обаче не даде резултат и така те завършиха наравно 0:0 с тима на Локомотив (София) в предпоследния мач от 22-ия кръг на „А” група.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира