3. Локо (Пловдив) е последният осминафиналист след дузпи срещу Локо (София) - 4:3 (видео)

Цецо Генков грешник за домакините, пропуска 2 дузпи

Отборът на Локомотив (Пловдив) стана последният осминафиналист в турнира за Купата на България, след като отстрани съименника си от София с 4:3 след изпълнение на дузпи и 0:0 в редовното време. Това бе последният 1/16 финал от надпреварата, който се игра на националния стадион „Васил Левски”. В грешник за домакините се превърна Цветан Генков, който пропусна наказателен удар в редовното време, а след това изпорти и последната пета дузпа.

Двубоят започна с натиск на домакините и неточен удар на Асамоа още в 43-ата секунда. В 5-та минута Атанас Атанасов шутира силно с левия крак, но топката мина встрани от вратата на Лучини. В 16-ата пък дойде първият точен изстрел в мача, след като Писаров бе изведен от дълбочина на десния фланг, напредна до наказателното поел и стреля с десния крак, но право в ръцете на Лучини.

В 23-ата минута пък, подписалият с корейския Поханг Стийлърс – Дерек Асамоа получи контузия и трябваше да бъде заменен, а това може би бяха последните му минути с екипа на столичните „железничари”. 10 минути по-късно Самир Бенжелюн и Де Карвальо направиха хубаво двойно, което завърши с изстрел с левия крак на бранителя, но покрай вратата на домакините.

До края на първата част гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме стартира с малко по-организирана игра на „смърфовете” и в 48-ата минута Лазаров стреля силно с левия крак от границата на наказателното поле, ала Пейков бе на мястото си и спаси. В 57-ата пък Раймонди получи пред пеналта, но топката му избяга и шутът му излезе много в аут.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Лазаров задържа Писаров в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на столичани. Зад топката застана Генков, който обаче стреля несериозно и прати кълбото над напречната греда.

След това положение пловдивчани станаха по-опасният отбор, а в 68-ата минута играч на гостите бе изведен зад гърба на отбраната на столичани, но реферът вдигна несъществуваща засада. В ответната атака пък Писаров центрира отдясно, резервата Манолов игра с глава, но кълбото срещна дясната греда на Лучини. В 78-ата Гаров засече с глава подаване на Атанасов, ала стражът на „смърфовете” отново бе на мястото си и улови.

Последното интересно положение за редовното време дойде в 83-ата минута, когато Златински шутира с десния крак, но за щастие на Пейков топката попадна в обсега му. Гол обаче не падна и така последният осминафиналист трябваше да бъде излъчен най-малко след продължения.

Първото от тях започна със страхотен удар на Юнес Бенжелюн от въздуха, но топката прелетя над вратата. В следващата атака Генков засече с глава центриране от корнер, но и неговият изстрел не намери целта. Второто обаче бе изключително скучно и в него нямаше нито една по-интересна ситуация.

При дузпите нервите на гостите се оказаха по-здрави, като те вкараха и в четирите си опита, докато Лахчев и Генков пропуснаха за столичани. Така „смърфовете” спечелиха с 4:3 след ударите от бялата точка и станаха последният осминафиналист от турнира за Купата на България.

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор