3. Локо (Пд) се поизпоти за успеха си над Локо (ГО)+ВИДЕО

Локо (Пд) се поизпоти за успеха си над Локо (ГО)+ВИДЕО

Двубоят на „Лаута” завърши 2:1, Дино Мартинович стана герой

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 23-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на „Лаута”, завърши 2:1. В герой за „смърфовете” стана Дино Мартинович, който вкара и двата гола. Точен за гостите бе Софиан Муса.

Това бе десетото поредно гостуване на Локо (ГО) на „черно-белите”, в което губят. Голавата разлика е 26-9.

Пловдивското Локо събра 37 точки и зае четвъртото място. Тимът от Горна Оряховица е предпоследен с 19.

Мачът започна по мечтан начин за домакините – с ранен гол. Иван Горанов центрира от левия фланг, в наказателното поле Дино Мартинович скочи и с глава не остави шансове на Николай Банков.

Пред гостите се откри отлична възможност да възстановят почти веднага равенството. Фенуш навлезе в наказателното поле след неубедителна изява на защитата и сам срещу Ясин Ел Харуби би право в него.

След това последваха няколко добри атаки на „смърфовете”. В предни позиции те бяха много агресивни, но също толкова колебливи в защита. В 35-ата минута капитанът на Локо (Пд) Мартин Камбуров можеше да удвои. Той получи майсторски пас от Парвиз Умарбаев в наказателното поле и стреля от движение, Банков обаче бе на мястото си.

Две минути след това Софиан Муса уцели напречната греда. Той надскочи Павел Виданов след центриране от ъглов и отправи хубав удар.

Именно Муса попадна в прегръдките на съотборниците си в добавеното време на първата част. Той бе и футболистът, който създаде най-много неприятности на защитата на домакините. Пламен Крумов изпусна Бен Отман по лявото крило, той центрира много добре към съотборника си и Муса с глава изравни. Футболистът с номер 9 бе оставен напълно сам и необезпокоявано се разписа.

През второто полувреме по-активният и повече пълен си идеи бе отборът на Локо (Пловдив). В 52-ата минута Мартинович надбяга Желев и стигна до топката в наказателното поле, след което отправи силен удар, но Банков спаси.

Муса отново напомни за себе си с опасен удар с глава в 69-ата минута, но прати топката на сантиметри от напречната греда.

Но това бе вечерта на Мартинович. Той вкара втория си гол в 74-ата минута. Шоко напредна по дясното крило и центрира, Дани Кики остана под топката, но попадна в Дино Мартинович, който овладя с добре премерен удар донесе победата за своя тим.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение