3. Локо (Пд) нанесе втора загуба на Лудогорец в шампионата (видео+снимки)

Локо (Пд) нанесе втора загуба на Лудогорец в шампионата (видео+снимки)

Мишо Венков носи горещата победа на смърфовете на Лаута

Локомотив Пд нанесе втора загуба на Лудогорец в шампионата. Смърфовете надиграха лидера в класирането и го победиха с 1:0 като домакини след гол на Михаил Венков в началото на второто полувреме. „Смърфовете” не позволиха на разградчани да градят ситуации пред тяхната врата, а в същото време създадоха и повече положения от тях, като при една ситуация реферът Таско Тасков можеше да отсъди дузпа за съприкосновение между Барт и нахлулия в наказателното поле Данчо Тодоров, но прецени, че нарушение на бранителя няма. Смърфовете скочиха и за игра с ръка на играч на Лудогорец в пеналта, но и тогава съдията не посочи бялата точка. Победата на Локомотив можеше да бъде още по-изразителна, ако Данчо Тодоров през първата част и Здравко Лазаров веднага след гола през втората бяха материализирали добрите възможности, открили се пред тях.

Първото полувреме бе двуостро с малко по-активна игра на Локо (Пд). Темпото беше много високо. В 12-ата минута Данчо Тодоров пропусна отличен шанс за откриване на резултата. Той бе изведен на чиста позиция пред наказателното поле, укроти топката и излезе очи в очи с Голубович, но бе затруднен от натиска на двама защитници и в опита си да прехвърли вратаря, не уцели очертанията на вратата. Само две минути по-късно грешка на Михаил Венков позволи на Иван Стоянов да обстрелва Караджов от непосредствена близост, но вратарят се справи, парирайки удара. Локо Пд поведе с 2:1 положения в 24-ата минута, когато Сержиньо центрира ниско в наказателното поле от свободен удар. От точката на дузпата Лазаров стреля през купа от играчи, но право в ръцете на Голубович. Принудителна смяна в състава на Лудогорец понаруши тактиката на Ивайло Петев и наложи вътрешни рокади. В 27-ата минута Димо Бакалов се контузи и на негово място влезе Младен Кашчелан. До опасна ситуация до края на полувремето не се стигна и то завърши при нулево равенство.

Второто полувреме започна вихрено за домакините. Те откриха резултата в 48-ата минута. Непокритият Мишо Венков засече с глава центриране от корнер и простреля Голубович за 1:0.

След като Лудогорец би център грешка на Шоко в отбрана позволи на Лазаров да излезе сам срещу Голубович. Капитанът на Локо (Пд) обаче бе затруднен от върнал се защитник и не успя да намери очертанията на вратата на Голубович. В 60-ата минута Данчо Тодоров финтира Александър Барт в наказателното поле. Защитникът на Лудогорец обаче закачи крака на футболиста на Локомотив. Тодоров се строполи и всичко живо в черно-бяло скочи да иска дузпа, но такава не бе дадена от Таско Тасков, който бе обявен за най-прогресиращия съдия в края на миналата година. След спокойни минути резервата Александров бе изведен в наказателното поле на Локомотив и стреля от движение с левачката, но ударът му не затрудни кой знае колко Караджов, който плонжира и спаси. С това положенията в мача се изчерпаха и Локомотив се поздрави с осмата си поредна домакинска победа.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение