3. Литекс вкара шест на Пирин (Гоце Делчев) в Ловеч +ВИДЕО

Литекс вкара шест на Пирин (Гоце Делчев) в Ловеч +ВИДЕО

"Оранжевите" постигнаха пета поредна победа вкъщи, а Ваюши, Славчев и Джазула се разписаха по два пъти за 6:2

Литекс постигна пета последователна домакинска победа, след като разби с 6:2 гостуващия Пирин (Гоце Делчев) в мач от XVII кръг на „А” група. „

Оранжевите” бяха пълни господари на Градския стадион в Ловеч и поведоха с класическа преднина още през първото полувреме. Резултатът бе откри от албанския нападател Армандо Ваюши, който вкара за 1:0 в третата минута, когато засече с атрактивно воле топката и я прати в мрежата на гостите.

След още три минути 21-годишният стрелец завърши подобаващо една отлична атака на Литекс и направи резултата 2:0. Последваха фрапантни пропуски „оранжевите”, като в 25-ата и в 27-ата минута Джордан на два пъти бе изведен от Джазула сам срещу вратаря на гостите, но Абди Абдиков показа класа и не допусна ново попадение.

Той обаче бе безпомощен в 35-ата минута, когато Момчил Цветанов намери в коридор Юрген Джазула, а той хладнокръвно даде класически аванс на „оранжевите”.

Така момчетата на Златомир Загорчич се оттеглиха на почивка с преднина от три гола, а почти веднага след подновяването на играта я увеличиха. Това стана в 49-ата минута, когато Джазула центрира от пряк-свободен удар, топката прескочи купа от играчи и рикошира в гредата, а впоследствие Симеон Славчев се оказа най-съобразителен и я вкара за четвърти път във вратата на гостите – 4:0.

След това обаче последва отпускане в редиците на домакините, от което се възползваха възпитаниците на Костадин Ангелов и намалиха резултата чрез Димитър Пиргов в 60-ата минута.

Малко преди това на терена се бе появил Мирослав Манолов, а в 72-ата минута той бе съборен в пеналта и реферът Мартин Стоименов посочи бялата точка. Зад топката застана Юрген Джазула и хладнокръвно реализира второто си попадение в срещата – 5:1.

Четири минути преди края пък Симеон Славчев също се разписа за втори път след хубав самостоятелен рейд и така направи 6:1 в полза на „оранжевите”. Крайното 6:2 пък оформи резервата Иван Стоянов, вкарал втория гол за гостите с топовен удар в последната минута на редовното време.

След успеха Литекс събра 37 точки и се изравни с лидера в класирането Лудогорец, който в неделя гостува на ЦСКА в дербито на кръга. Пирин (Гоце Делчев) пък остана с едва 6 точки в своя актив и логично заема последната позиция в класирането.